Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
26°C /15°C
Sobota 20. 7.

Polojasno
28°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Německé firmy si pořizují vlastní elektrárny
Stále víc německých firem si staví vlastní elektrárny, aby ušetřily na síťových poplatcích, daních a přirážkách za zelenou energii. Ukázal to právě zveřejněný průzkum Německé obchodní a průmyslové komory (DIHK), podle kterého 8 procent z 2 300 dotázaných společností už vlastní elektrárnu má a dalších 21 procent začalo se stavbou nebo ji plánuje.

Ze studie DHIK také vyplývá, že atraktivní nejsou jen klesající výrobní náklady za zelenou energii, ale i to, že když se elektřina vyrábí v areálu, klesají náklady na čistou výrobu. Zároveň se snižují pořizovací náklady na stavbu větrné, solární nebo bioplynové elektrárny. To všechno jsou faktory, které vedou německé firmy k výstavbě vlastních podnikových elektráren.

Stephan Wachtel ze společnosti NEK Ingenieure, která provozuje decentralizované elektrárny pro automobilový koncern Volkswagen, předvídá dramatický převrat v získávání energie v budoucích deseti letech. „Velké elektrárny, které provozují koncerny jako RWE nebo E.On, budou v budoucnosti sloužit jen k stabilizaci, aby zmírnily výkyvy sítě,“ tvrdí Wachtel. Firma Volkswagen (VW) má dnes elektrárnu skoro v každém závodě. Podle ředitele společnosti Martina Winterkorna je vůle k decentralizovanému získávání energie z obnovitelných zdrojů veliká. VW investuje do roku 2020 do výstavby těchto zdrojů ve svých závodech 600 miliónů euro.

Nový trend, na jehož základě teď staví svůj byznys několik firem, je nepopiratelný. V Německu se roztrhl pytel s dodavateli, kteří nabízejí zajištění energetické soběstačnosti pro malé a střední podniky. Energetický specialista z Ekonomického výzkumného institutu (RWI) v Essenu Manuel Frondel říká: „Každý zkouší, jak by obešel systém a staví elektrárny.“

Zdroj:
Wirtschaftswoche, 4.9.2013.

Internet: http://goo.gl/rKElJ2

Dnes je Čtvrtek 18.07.2019
Dnes má svátek: Drahomíra
Zítra má svátek: Čeněk
východ slunce 04:18
západ slunce 20:00
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít