Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Sobota 20. 7.

Polojasno
29°C /14°C
Neděle 21. 7.

Dešťové přeháňky
27°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Německo řeší otázku jaderného odpadu, na kterou nemá stále odpověď...
Německo řeší otázku jaderného odpadu, na kterou nemá stále odpověď, píše Die Zeit v článku „Problém s jaderným odpadem se podceňuje“. Od roku 2011, kdy se rozhodlo o urychleném odstavení všech jaderných elektráren v SRN, země neví, kam s vyhořelým palivem při likvidaci elektráren. Deník popisuje dění kolem dolu Konrad, potencionálního adepta na trvalé úložiště, kterému chybí transparentnost.

Jak moc je udržitelný proud z větrných a fotovoltaických elektráren, ukazuje jeho nestálá dodávka, informuje v dalším článku s doplněním četných grafů internetového portálu Statista list Die Zeit. Grafy ukazují, jak se rok od roku zvyšuje počet případů, kdy se musí snižovat výkon konvenčních elektráren kvůli kolísavé výrobě zeleného proudu, aby nedošlo k blackoutu. Zásahy do výroby elektráren, tzv. Redispatche, stály SRN v roce 2012 165 miliónů euro (navýšení nákladů od roku 2010 o 117 mil. €).

Tokio pracuje na novém energetickém konceptu „postfukušimské éry“, referuje FAZ. V roce 2020 by se OZE měly na celkové výrobě elektřiny podílet 13,5 %, do roku 2030 až 20 % (z dnešních 10 %). To je méně, než se očekávalo, tvrdí deník. Koaliční partneři se zatím neshodli na tom, jaký podíl bude v budoucnosti zastávat jaderná energetika. Japonská média spekulují o 20 procentech. Všech 48 jaderných reaktorů není v současnosti v provozu. U dvou reaktorů se nyní přezkušování bezpečnosti nachází v konečné fázi a o jejich spuštění se má rozhodnout na jaře t. r.

V rakouském tisku bez záznamu.

----
Monitoring německého a rakouského tisku dne 27. března 2014
Sledovaná média:
Německo: Frankfurter Allgemeine Zeitung, Süddeutsche Zeitung, Handelsblatt, Passauer Neue Presse (PNP). Wirtschaftswoche (Wiwo), Die Zeit a deník a týdeník Spiegel.
Rakousko: Salzburger Nachrichten, Oberösterreichische Nachrichten (OÖN), Kurier, Der Standard.
Klíčová slova: ČEZ, Temelín, Dukovany, jaderná energetika.

Dnes je Pátek 19.07.2019
Dnes má svátek: Čeněk
Zítra má svátek: Ilja
východ slunce 04:19
západ slunce 19:59
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít