Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Středa 24. 7.

Polojasno
29°C /16°C
Čtvrtek 25. 7.

Polojasno
30°C /17°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Nicole Daedone: Orgasmická meditace - recenze knihy
Že je ženské vnímání intimních prožitků zcela jiné než to mužské, je stará známá pravda. Také to je oblíbené téma autorů. Ale že někdo vypracuje dokonalý plán, jak kultivovat v pohodlí domova tělesné prožitky, v podstatě od píky, k tomu přidá ještě bonus v podobě zlepšení partnerského vztahu, a výsledkem, který stoprocentně zažijete bude i zlepšení vnímání světa kolem, tak to je opravdu – klobouk dolů! Nicole Daedone pracuje jako terapeutka lidských duší, možná tak trochu psycholožka, která pracuje právě s lidskou sexuální energií. Správně pochopila, že tam je kořen veškerého ohně našeho pocitu, že žijeme pro něco smysluplného a máme chuť každé ráno vůbec vstát z postele.

Na druhou stranu tu je velmi zřejmé, že intimní styk je často nejlepším psychologem pro vás samotné. Umí vytáhnout v tom rozjitřeném vědomí staré křivdy, bolesti a traumata. A pokud v nás zůstávají nezpracována, mohou se projevovat změnou charakteru, psychickým onemocněním nebo i na fyzické rovině.

„Při orgasmické meditaci se učíme přenést pozornost od myšlení k cítění, od cíle k prožitku. Díky tomu stavíme veškerá očekávání týkající se sexu na hlavu a „rychleji a víc“ měníme za „pomaleji a ve větším propojení“. Přestáváme od sexu očekávat onen naplánovaný výsledek, cíl, vyvrcholení. Pomalý sex nás naopak učí, jak procítit a vychutnat orgasmus, který právě teď prožíváme: neustále vnímat každé pohlazení, každý pocit. Jak objevilo mnoho studentů i učitelů pomalého sexu, výsledek je mnohem větší než prostý součet jednotlivých částí. Co tedy můžeme očekávat?“

Pro muže se stane erotogenní zónou celé tělo, ženy se naučí si hrát, začnou se cítit jistější, líbivější, vzrušenější. I pánové pak začnou tvrdit, že milování se skutečně vzrušenou ženou je něco úplně jiného. Proboha, ten pán to nikdy nezažil? Chce se vám doslova křičet nad těmi příběhy plnými rezignovaných, usoužených žen, a mužů, kteří se plahočí za orgasmem, aby jediným výsledkem byla úleva od nepříjemného pnutí. Samozřejmě to nyní maličko přeháním, ale podobné myšlenky se vám při čtení této knihy mohou honit hlavou.

A zcela právem.

Vše, co žena prožívá, obohacuje oba partnery.

Je to způsob, jak se znovu naučit vnímat pocity ve svém těle.

Sexualita se stává léčivou, analytickou, diagnostickou a živoucí energií v našem životě. V ní potom najdeme i první záchvěvy možných nerovnováh a problémů v partnerství dříve, než se stihnou projevit ničivým způsobem.

O autorce:

Nicole Daedone je zakladatelkou komunity One Taste, která sdružuje učitele a studenty věnující se rozvoji inovativních přístupů k otázce vztahů, vedení a léčení pomocí sexuality. Hlavní oblast její práce – orgasmická meditace – jedinečným způsobem kombinuje tradici prodlouženého orgasmu s moudrostí jógy, tantry a zenbuddhismu.

Nicole pracuje v sanfranciském centru, píše, vyučuje a přednáší o vztahu jazyka a spirituality, těla a mysli. Od roku 1998 zkoumá orgasmickou meditaci a související techniky. Vyrůstala v Los Gatos v Kalifornii, nyní žije v San Francisku se svým partnerem Reesem Jonesem. Její stránky: nicoledaedone.com, onetaste.us

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, www.synergiepublishing.com, 2016

autorka recenze: Renata Petříčková

Dnes je Úterý 23.07.2019
Dnes má svátek: Libor
Zítra má svátek: Kristýna
východ slunce 04:24
západ slunce 19:54
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít