Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Neděle 21. 4.

Polojasno
19°C /8°C
Pondělí 22. 4.

Oblačno
17°C /9°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Nové pohádky kouzelné lucerny: MEDITAČNÍ ČAS PRO RODIČE A DĚTI - recenze pohádkové knihy
Vnořte se do pohádky celým svým tělem i duší. No ano, čtete správně – celým tělem v pohádce. Od hlavy až po konečky prstů. Takové jsou relaxační a meditační pohádky, jejichž kouzlo tkví v klidném prožívání, poslechu a vtažení do příběhu nejen příjemným uvolněním, ale i do poslední buňky v mozku bičovanou představivostí. Tak příjemnou, silnou a uchvacující, že se začnete těšit do postele.

Vlastně je dobře, že je před námi ta temnější část roku, protože tohle je přesně ten čas, který udělá z vašich chvilek v postýlce s dětmi, navždy nezapomenutelným obdobím.

Má to ale jedno úskalí…

Možná je to ale úskalí jen moje. Je to tak uspávací, že jen těžko dokážu dětem předčítat. A tak lze jen pochválit počin nakladatelství, že ke knize dává k mp3 podobu na cédéčku. Pohádky načetla Naďa Konvalinková a k tomu lze říci jedno – pokud jste ji doteď nemilovali, tak v tuhle chvíli začnete. Při své testování s dětmi jsem se setkala s jednoznačným ano, aniž by dětičky tušili, kdože paní Konvalinková je a snad dobře tomu je, že když už ji vidíme v televizi, tak velmi vzácně. Protože stejně vzácná žena a herečka to je, patřící ke generaci charismatických herců… a toho je třeba jako vzácného koření.

Hebký, mateřský hlas je tím, co přenese i dospělé do hřejivé náruči pohody, bezpečí a navozujícího spánku.

Kouzelná lucerna: Budete se na ni těšit?

Já věřím, že ano, protože taková nenápadná věc může být kouzelná lucerna, ale přitom tak důležitá. Při vědomém uvolnění těla, duše a vtažení se do příběhu je totiž důležité být něčím „uzemněný“. Mít něco, co si neustále uvědomujete, ačkoliv vaše fantazie poletuje daleko a daleko od reality. A tady je to lucerna, se kterou cestujete pohádkou a kterou v té ruce neustále cítíte. Nádherný, jednoduchý princip.

Tak jednoduché vědomé uvědomování, díky kterému můžete celý zbytek těla i duše opustit a nechat putovat kde se jen autorům zachce.

Afirmace jsou na závěr probráním z transu, ale dávají maminkám, tatínkům a dětem možnost si popovídat o vlastnostech, o životních situacích, které nejsou jednoduché a ve kterých je třeba zůstat trpělivý, podívat se na věci i z jiných úhlů pohledu, nebo podat pomocnou ruku. Ne všechny (bohudík) v životě zažijeme, a tak je dobře, že se s nimi děti takto intenzivně setkávají alespoň v té smyšlené podobě.

Závěrečné meditace: Splynutí se stromem nebo koněm

A to je pro mě největší bonus na této knize. Závěrečné kapitolky, které jsou o plně prožívaných příbězích koní, stromů, přírody, cyklů - už jen ta možnost vcítit se do stromu, nebo do koňského těla je skvělým relaxačním činem. Kdy se nám toto poštěstí?

Každá taková kniha je velkou vzácností, protože přináší klid, rozplynutí se v přítomném okamžiku a hluboký léčivý prožitek pro tělo i duši. A to je to, co dnešním dětem tolik chybí.

A proto ještě jednou vyzdvihuji nádherný hlas Nadi Konvalinkové, která všemu dala podobu, díky které může do postýlek zalehnout nejen dítko, ale i rodiče a…. a pak už si nebudete pamatovat moc. Jen se ráno probudíte odpočatí a znovuzrození.

Autoři: Anne Civardi, Joyce Dunbar, Kate Petty, Karen Wallance s předmluvou Davida Fontany: všichni se podíleli i na předchozích knihách s tímto tématem a jejich záliba v plném prožívání příběhů, mýtech a bájích, je znát na každém řádku. Toto je už jejich druhá kniha s kouzelnou lucernou v pořadí, první byla Kouzelná lucerna.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2018, www.synergiepublishing.com

autorka recenze: Renata Petříčková

Dnes je Sobota 20.04.2019
Dnes má svátek: Marcela
Zítra má svátek: Alexandra
východ slunce 05:03
západ slunce 19:00
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít