Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Sobota 20. 7.

Polojasno
29°C /14°C
Neděle 21. 7.

Dešťové přeháňky
27°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Ochránci klimatu v Německu mohou kupovat elektřinu z výhradně jaderných zdrojů
Max Energy, středně velký dodavatel elektřiny z bavorského Augsburgu, nabízí od začátku prosince prostřednictvím dceřiné společnosti Max Atomstrom svým zákazníkům zcela nový produkt – elektřinu výhradně z jaderných zdrojů. Podle mluvčího Jana Pfluga je nový tarif určen „pokrokově smýšlejícím ochráncům klimatu“. Cena tarifu za „atomovou“ elektřinu, kterou Max Energy odebírá ze švýcarských jaderných elektráren, se neliší od průměrných cen za elektřinu z ekologických zdrojů.

Hlavním důvodem pro zavedení nového tarifu je podle Pfluga znepokojení mnoha německých ochránců klimatu z výrazného růstu výroby elektřiny v uhelných a plynových elektrárnách, který provází současnou německou energetickou revoluci, jejímž hlavním cílem je postupné odstavení všech jaderných elektráren v zemi. Podle Pfluga ale dokonce i elektřina ze solárních elektráren produkuje více oxidu uhličitého než ta, která je vyrobena z jádra. Revoluční krok německé energetické společnosti podporují například spoluzakladatel Greenpeace Patrick Moore nebo legendární aktivista James Lovelock, autor hypotézy Gaia, podle níž je třeba pohlížet na Zemi včetně její biosféry jako na živý organizmus. Propagaci nového tarifu přislíbil také americký badatel a specialista na výzkum hurikánů Kerry Emanuel z Massachusetts Institute of Technology.

„Jaderný tarif“ německá firma zavádí v době zahájení celosvětové konference, které se v hlavním městě Peru Limě zúčastní zástupci téměř všech států světa a jejímž cílem je příprava globální klimatické dohody navazující na Kjótský protokol, která by měla být uzavřena v roce 2015 v Paříži.


Zdroj:
http://www.spiegel.de/wirtschaft/unternehmen/atomstrom-erster-tarif-nur-mit-kernenergie-a-1005913.html
http://unfccc.int/meetings/lima_dec_2014/meeting/8141.php


Dnes je Pátek 19.07.2019
Dnes má svátek: Čeněk
Zítra má svátek: Ilja
východ slunce 04:19
západ slunce 19:59
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít