Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Neděle 21. 7.

Dešťové přeháňky
27°C /17°C
Pondělí 22. 7.

Polojasno
27°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Ohlédnutí za MS 2014 aneb proč nám to tam nepadá jako před lety
Uběhlo pár dní od skončení světového hokejového šampionátu pořádaného v běloruském hlavním městě a ve většině z nás zanechal výkon našich hokejistů velmi rozporuplné dojmy. Spousta z nás si chvíle mezi sledováním zápasů krátila hokejovým sázením na bet365 a tipovala, jak dané utkání skončí. Pro náš tým se průběh mistrovství vyvíjel všelijak. Nejistota, nekoncentrovanost, špatná koncovka. To vše jsou jistě důvody, proč výkon našeho týmu připomínal jízdu na horské dráze. Nakonec si ale domů i tak odvezli solidní čtvrté místo. Propadák jako na olympiádě v Soči, kdy Čechy poslali domů Američané po suverénním čtvrtfinálovém vítězství, se tedy naštěstí nekonal. I tak můžeme klidně říci, že se národní celek na MS v Minsku trápil. Proč?

Příčin je hned několik. Navzdory všem problémům bylo všeobecně známo, že v týmu panovala velmi dobrá atmosféra, hráči i trenéři se vzájemně respektovali a na psychické síle přidával srdcař Jaromír Jágr. Přes tyto nezbytnosti něco české hře chybělo. Expert na slovo vzatý, trojnásobný zlatý trenér českého hokeje Josef Augusta, v tom má jasno. Kámen úrazu je zejména v mizerné gólové produktivitě a v absenci kreativního lídra. O mladé, nezkušené obraně, kterou si novináři vzali krutě na paškál, se vyjadřoval spíše mírně, vkládaje do nich své naděje do budoucna.

Je důležité si uvědomit, že jsme na počátku nové éry českého hokeje. Toto obrození je důležitým krokem kupředu. Bývalí mistři mají své odehráno, legendy odcházejí do zaslouženého důchodu a nyní je třeba otočit list a najít mladé a dravé mužstvo, které bude výkonnostně stejně kvalitní a stabilní jako bývala ta před lety. Toho jistě nelze docílit přes noc. Proto je třeba chtě-nechtě dát našemu týmu dostatek času na to, aby se sehrál a poučil z prohraných chyb. Jak řekl Vladimír Růžička, nastal čas, aby se probudili mladí a tvrdě se o výsledek poprali. Můžeme doufat, že se tak stane před nadcházejícím mistrovství konaným na české půdě – v Praze a Ostravě. Trenér sám nejlépe ví, že na českém šampionátu na něj bude kladen abnormální tlak jak ze stran médií, tak ze stran fanoušků, kteří budou toužit po cenném kovu. Čeká jej nelehký úkol – sestavit a připravit manšaft, který bude schopen úspěšně čelit nepříjemným severským týmům, nenechá se rozhodit papírově slabšími soupeři a půjde hrdě za svým. Věřme, že se to respektovanému kouči podaří a Česko tak po několika letech temna opět usedne na nejvyšší post. Velkým otazníkem v této věci je i odchod tahouna Jaromíra Jágra z reprezentačního týmu. Fanoušci jej prosí, aby ještě setrval, ale on je již rozhodnut a kdoví, zdali se najde někdo nebo něco, kdo by jeho názor změnil.

Čím to, že se nároďáku tak dlouho nepodařilo přivézt z mistrovství kýženou zlatou? Spousta odborníků i laiků to dává za vinu nedávno rezignujícímu kouči Aloisi Hadamczikovi. Jeho styl vedení je zcela odlišný, než jaký zastává současný trenér. To potvrdily i naprosto odlišné sestavy, které jsme mohli vidět na olympiádě a posléze, již pod taktovkou nového vůdce, na běloruském MS. Nespočet hráčů Hadamczika kritizovalo, že nemá žádný systém a o jeho záhadných praktikách na lavičce se nesly dlouhé debaty téměř po celou dobu jeho působení. Ten vždy ale stál s hlavou vztyčenou a nikdy nepřipustil, že by chyba mohla být na jeho straně. Bohužel, po dvou příležitostech a celkových sedmi letech na postu trenéra nedovezl ani jedno zlato a po mediálním nátlaku na svou funkci brzy po neúspěšných ZOH rezignoval a přenechal zcela zdecimovaný tým svému nástupci. S tím si nemohli dlouhá léta přijít na jméno, vzájemně se krutě uráželi, neakceptovali se jak z profesního, tak z lidského hlediska a vedli celou řadů sporů. Nakonec se, alespoň na oko, později „usmířili“. Věřme tedy tomu, že s příchodem nových mladých hráčů český národní tým čeká nadějná budoucnost.CzechRepublic-Italy 140514 aftermatch

Jaromír Jágr Russia vs. Czech Republic 2010 OlympicsDnes je Sobota 20.07.2019
Dnes má svátek: Ilja
Zítra má svátek: Vítězslav
východ slunce 04:20
západ slunce 19:58
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít