Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
26°C /15°C
Sobota 20. 7.

Polojasno
28°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Pojištění vozidel pro váš klidný spánek
Každý u nás provozovaný automobil musí uzavřeno zákonné pojištění. Jeho výše je závislá na několika faktorech. V prvé řadě se odvíjí od kubatury vozu, přičemž platí pravidlo, že čím je obsah motoru vyšší, tím je také vyšší částka pro zákonné pojištění. Dalším významným faktorem majícím vliv na výši částky, může představovat stáří vozu. Starší vozy totiž nejsou vybaveny bezpečnostními systémy a řadou bezpečnostních prvků tak, jako vozy nové, a proto jsou celkově pro provoz méně bezpečné. S tím souvisí vyšší riziko havárií a to je také důvodem, proč může být zákonné pojištění vozidel staršího data výroby znatelně dražší.

Dalšími faktory ovlivňujícími částku stanovenou pro zákonné pojištění může být hmotnost a druh vozidla, způsob jeho provozu či region, kde je vozidlo provozováno. Dále také jinou částku zaplatí fyzická osoba, která automobil provozuje pro osobní účely, odlišnou hradí ten, kdo využívá vůz profesionálně, například provozovatel autoškoly. Nižší zákonné pojištění také například může platit ten, kdo žije na venkově a s vozem se pohybuje v prostředí, které je méně rizikové, než majitelé vozů, kteří svůj dopravní prostředek provozují ve velkých městech. Částka pro zákonné pojištění vozidel není jednotná a na její výši mají vliv mimo jiné také tzv. bonusy. To jsou částky, o které se zákonné pojištění snižuje při provozu vozidla beze škod. Současné zákonné pojištění nabízí navíc také možnosti volitelných připojištění. Tím může být například úrazové pojištění, ale lze si pojistit také čelní sklo, věci a zavazadla, pamatováno je i na střet se zvěří. Toto pojištění vozidel může zahrnovat také odtah vozu, přičemž je smluvně definován počet kilometrů, na které se odtah vztahuje.

Dalším pojištěním v oblasti vozidel je havarijní pojištění. Ačkoliv nezabrání havárii, živelné pohromě, vandalismu či dokonce odcizení, je významným pomocníkem v případě, že se vás některá z těchto nešťastných situací dotkne. Havarijní pojištění zabrání finančním ztrátám a zabezpečuje majitele vozidel proti rizikům, která mohou s vlastnictvím a provozem vozidel nastat. Cena tohoto pojištění se odvíjí od částky, na kterou vozidlo pojistíte. Významnou roli tu hraje stáří vozidla, dalšími faktory majícími vliv na to, kolik vás bude havarijní pojištění stát, je například výbava vozidla, ale může jím být i věk majitele. Velkou úlohu sehrává stanovená výše vaší spoluúčasti.

Důležitým faktorem, který má rovněž vliv na výši pojištění vozidel je výběr instituce, u které toto pojištění uzavřete. Řádově se ceny mohou lišit dokonce až o tisíce korun. Nejjednodušší cesta k výběru správného pojišťovacího partnera a následného sjednání pojištění vozidel vede z pohodlí vašeho domova či kanceláře za pomoci internetu. Na stránkách www.srovnejto.cz si můžete na základě srovnání jednotlivých nabídek vybrat pojištění vašeho vozu nejen nejlevnější, ale také takové, které právě pro vás bude celkově tím nejvýhodnějším a pojistnou smlouvu elektronickou cestou rovnou i sjednat.

Dnes je Čtvrtek 18.07.2019
Dnes má svátek: Drahomíra
Zítra má svátek: Čeněk
východ slunce 04:18
západ slunce 20:00
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít