Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Sobota 20. 7.

Polojasno
29°C /14°C
Neděle 21. 7.

Dešťové přeháňky
27°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Předposlední zastávkou v letošním kalendáři ETCC je belgický Zolder
Pátou zastávkou v letošním kalendáři šampionátu FIA ETCC je belgický Zolder. Trať, která měří 4.011 metrů, hostila v minulosti tři podniky Gran Prix Formule 1, a v roce 2001 také jeden z podniků ETCC.

Jezdci týmu Křenek Motorsport pojedou do Belgie ve dvou naprosto odlišných rolích. Zatímco Petr Fulín bude dohánět ztrátu z posledního závodu, tak Michal Matějovský by rád navázal na úspěšné domácí double:

"Ještě pořád cítím tu atmosféru z Brna. Domácí podnik se povedl a doufám, že podobně by to mohlo dopadnout i v Belgii. Okruh v Zolderu znám z dřívějších startů v Eurocupu a musím říci, že se mi moc líbí. Byli jsme tam v srpnu testovat a trochu mě tam trápila šikana před stoupáním. Rád bych se na ní zaměřil v pátečních testech, tak aby bylo pro kvalifikaci již vše stoprocentní."

Podobné cíle a motivaci má i Petr Fulín:
"Po Brně máme co dohánět a tak jedu do Zolderu se zvláštní motivaci. V posledních dvou víkendech jsme byli rychlý v testech i v trénincích, ale v kvalifikaci už na rozdíl od mých soupeřů nezlepšujeme. Věřím, že tentokráte tu kvalifikační smůlu prolomíme a domů si odvezu co nejvíce bodů."

Petr Fulín doposud posbíral 51 bodů, za což mu v tabulce průběžného hodnocení patří třetí místo. Fulínova ztráta na vedoucího Srba Borkoviče představuje 25 bodů. To by se na první pohled mohlo zdát jako velký rozdíl, ale díky Perguse, kde se bude přidělovat dvojnásobný počet bodů, není ještě vůbec nic ztraceno. Michal Matějovský je na tom o poznání lépe. Tabulku průběžného hodnocení třídy TC2 vede s náskokem 18-ti bodů před Švýcarem Peterem Riklim. Ztráta třetího Ibrahima Okyaye pak představuje ještě dalších dvacet bodů.

"Okruh v Zolderu patří k mým oblíbeným. Pro současné ETCC se ale jedná o premiéru a tak se dá jen těžce odhadnout, jak na tom budeme v porovnání s konkurencí. V obou případech máme šanci bojovat o přední umístění a s trochou štěstí i o vítězství. I nadále však platí, že je ve hře ještě 69 bodů a tak není z hlediska celkového hodnocení v žádné kategorii zdaleka nic rozhodnuto," tak zněla slova šéfa týmu, pana Josefa Křenka, před odjezdem týmového kamionu.

Harmonogram belgického víkendu FIA ETCC:

Pátek 18. září
14:35 - 1. test - 45 min
16:30 - 2. test - 45 min

Sobota 19. září
10:00 - Free Practice - 30 min
15:00 - Kvalifikace - 30 min

Neděle 20. září
10:30 - warm-up - 15 min
12:50 - 1. závod - 13 kol
15:05 - 2. závod - 13 kol


Užitečné odkazy:
www.krenek.cz
https://www.facebook.com/pages/K%C5%99enek-Motorsport/123550134325821

Dnes je Pátek 19.07.2019
Dnes má svátek: Čeněk
Zítra má svátek: Ilja
východ slunce 04:19
západ slunce 19:59
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít