Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
26°C /15°C
Sobota 20. 7.

Polojasno
28°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Pro pražský Uber jezdí nejvíc žen ve Střední Evropě
Praha, 8. března 2016 –  Mezinárodní den žen nabízí ideální příležitostí skoncovat s předsudky vůči ženám za volantem. Česká republika je totiž šampionem v počtu žen, které jako řidičky využívají aplikaci Uber. Praha s 15% podílem žen hravě překoná středoevropské metropole Varšavu, Bratislavu nebo Budapešť, kde s Uberem jako řidičky spolupracuje v průměru jen 5 % žen. V USA se podíl parnetrských řidiček zvýšil z loňských 14 % na 19 %.

Jen za posledních 12 měsíců ženy – řidičky v rámci platforem Uber Black a Uber Pop v Praze najezdily téměř 205 tisíc bezproblémových kilometrů. Za bezpečné a spolehlivé svezení si od zákazníků řidičky vysloužily průměrné hodnocení 4,79 hvězdičky (z 5 možných) a dokázaly tak o tři setiny porazit i průměrné 4,77 hvězdičky  “silnějšího pohlaví.” Největší pravděpodobnost, že vás na platformě Uber sveze žena, je v úterý, ve čtvrtek a v sobotu. Typickou řidičkou je žena mezi 30-45 lety, svézt vás ale klidně může i příjemná dáma v letech nebo cílevědomá studentka.

„Nejčastějším důvodem stát se partnerskou řidičkou je flexibiitla, tj. skloubení rodiny a získání dodatečného příjmu, „čistá hlava" při návratu domů, ale i různé nefinanční benefity – například nezávislost, kontakt s lidmi a komunikace v angličtině," vypočítává důvody proč neustále stoupá zájem žen o spolupráci s Uberem Barbora Polachová, marketingová ředitelka Uber Praha.
“Jsem samoživitelka dvou dětí ve věku 10 a 14 let. Jejich nároky se zvyšují a můj plat se už 7 let nezvýšil. V lednu jsem zkusila přivýdělek s aplikací Uber. Jsem nadšená, můžu si sama zvolit čas, kdy chci jezdit a kdy se budu věnovat svým dětem. Jako žena nemusím mít strach, že mě zákazník okrade, protože cestující žádné peníze v autě neplatí,” vysvětluje partnerská řidička Jana, proč jezdí s aplikací Uber.

Takže až příště zas uslyšíte nevhodné komentáře na adresu žen za volantem, můžete si připomenout třeba slavnou českou závodnici Elišku Junkovou nebo Berthu Ringerovou (později Benzovou), která v roce 1886 byla prvním člověkem, který v automobilu urazil delší vzdálenost bez týmu mechaniků za zády.

Dnes je Čtvrtek 18.07.2019
Dnes má svátek: Drahomíra
Zítra má svátek: Čeněk
východ slunce 04:18
západ slunce 20:00
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít