Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Úterý 23. 10.

Dešťové přeháňky
11°C /4°C
Středa 24. 10.

Dešťové přeháňky
12°C /8°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Proč na radnicích vyvěšovat spolkovou vlajku Moravské národní obce, když máme 750 let historickou vlajku Moravy?
“Obrátili jsme se na odborníky, a po jejich doporučení se rozhodli pro modrou” prohlásil pan primátor Brna Roman Onderka pro Rovnost. I podle představitelů mnoha dalších radnic v Brně i na Moravě je mnohem vhodnější a správnější v den sv. Věrozvěstů vyvěšit historickou modrou vlajku Moravy, ne "žluto-červený relikt" z 19. stol. (období národnostních střetů), nově upravený o neplatný znak Moravy a proklamovaný pouze Moravskou národní obcí (zřejmě s vlastními cíli)!

“Moravská vlajka právně neexistuje. V povědomí občanů Moravy však existuje již staletí, i když byla odborně popsána až po zániku země jen v žerďové čtvrti vlajek čtyř a ve vlající části jednoho současného kraje. Z hlediska heraldiky je moravský symbol ve velkém znaku ČR jasně stanoven. Poněvadž vexilologii úzce navazuje na heraldiku, je jasně stanovena i podoba toho, co by bylo moravskou vlajkou, kdyby Morava jako státní útvar existovala.” říká historik dr. Štarha, bývalý ředitel Moravského zemského archivu v Brně.
Moravská národní obec navíc jedná s veřejností (představiteli samospráv a institucí) nekorektně. V první řadě oficiálně nedokládá skutečný počet radnic a institucí, které vyvěšují tuto "jejich klubovou" žluto-červenou vlajku s neplatným znakem, ale započítává i ty radnice, kde k důstojné oslavě tohoto státního svátku vyvěšují korektní a nekonfliktní modrou vlajku Moravy. Starosta brněnských Bohunic představitele MNO vyzval, aby informovali veřejnost poctivě.

Bohužel tak MNO kategorickou proklamací jen vlastní symboliky zneužívá dobré vůle občanů. Proč tak důsledně veřejně prosazuje vlastní uměle vytvořenou symboliku Moravy!?

Dnes je Pondělí 22.10.2018
Dnes má svátek: Sabina
Zítra má svátek: Teodor
východ slunce 06:40
západ slunce 16:54
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít