Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
26°C /15°C
Sobota 20. 7.

Polojasno
28°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Průlomové rozhodnutí soudu může do konce roku potvrdit Vrchní soud! Prodej vody se může vrátit zpět do společnosti Vodovody a kanalizace Zlín, a.s. (VaK).
Průlomové rozhodnutí soudu může do konce roku potvrdit Vrchní soud! Prodej vody se může vrátit zpět do společnosti Vodovody a kanalizace Zlín, a.s. (VaK). Přichází možnost získat do Zlínského regionu stamilióny z EU a cena vody může klesnout!

(Zlín 19. srpna 2014) Společnost Compas Capital Consult, s.r.o. (CCC), spolu s některými městy a obcemi, 14 let brání právními kroky společnost VaK proti tunelování. V roce 2014 potvrdil Krajský soud v Brně neplatnost valné hromady 30.4.2004, na základě které byl z VaKu protiprávně vyveden prodej vody a zisky z ní, na soukromý subjekt. Do konce roku by mělo proběhnout jednání u Vrchního soudu v Olomouci.

Valná hromada VaKu v červnu 2014 ukázala, že jen za rok 2013 skončilo 91,7 miliónů korun vybraných od lidí za vodu na Zlínsku, na účtech soukromé společnosti MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. (Veolia). Na samotný VaK zbylo pouhých 7,3 miliónů korun zisku a to sám nese celé břímě financování investic do infrastruktury. Obdobný poměr rozdělování zisků panuje na Zlínsku již deset let. Pro koho vedení VaKu vlastně pracuje? Jak bude infrastruktura vypadat za dalších 20 let trvání smlouvy s Veolií? Rozhodujícím akcionářem VaKu je Statutární město Zlín (SMZ)l, které určuje, kdo sedí v orgánech VaKu.

Problém není koncern, ale politici, kteří pro něj tajně pracují. Slibovali růst vodného a stočného o inflaci, dotace z EU a financování investic na místo měst a obcí koncernem. Všechno je jinak. Cena vodného a stočného je nejdražší ze všech velkých vodáren ve Zlínském kraji. Okolní vodárny zůstaly v rukou měst a realizují stamilionové investice spolufinancované z dotací z EU. VaK díky privatizaci o možnost získat dotace z EU přišel. Je přitom jasné, že koncern může navrhovat cokoliv, ale dokud ho politici do vodárny nepustí, nevyinkasuje z vody ani korunu.

Vedení Vaku manipuluje léta se zastupiteli a veřejností. Neposkytuje úplné a přesné informace. Mezi zastupitele se tak šíří falešné obavy. V obavách žije i náměstek primátora SMZ p. Dufek, který rovněž nedostal od vedení VaKu pravdivé informace a díky tomu z nevědomosti šíří mezi zastupitele strach. „Rozsudek soudu může vést k likvidaci VaKu, protože nebude z čeho vrátit předplacené nájemné ve výši 100 mil. korun.“ Toto by nikdy nemohl říct, kdyby věděl pravdu. VaK má na účtu 33 mil. korun a v okamžiku, kdy VaK provozuje svou infrastrukturu, tak při zachování cen vody, inkasuje zisk 91,7 mil. korun za pouhý jeden rok! Jakýkoliv další zisk může investovat do svých sítí a nemusí si brát úvěry u bank či koncernu!

CCC se proto rozhodlo zpřístupnit zastupitelům a veřejnosti na Zlínsku rozhodnutí soudů a připravilo pro zastupitele i veřejnost sérii expertních přednášek na téma „Rozhodnutí soudů a převzetí prodeje vody zpět do rukou VaKu, resp. měst a obcí. Výhody vrácení vodárny pro města a spotřebitele. Možnost čerpání dotací, inkasa zisků a z nich financování investic, cena vody jako u okolních vodáren v rukách měst.“

Bližší informace najdete na http://www.vodalidem.cz/soud-zlin/

Cíl CCC je dostat prodej vody zpět do VaKu. Vzniká tím možnost získat peníze z EU ve výši 300-400 mil. korun. Možnost zachovat solidární ceny vody a po konsolidaci VaK snížit cenu vody na úroveň ostatních vodáren ve Zlínském kraji. Investice do sítí bude financovat vodárna a ne obce.

Konzultace a poradenství provádí CCC obcím téměř 15 let. Pomohly zastavit pokusy o vytunelování řady okresních vodáren Náchod, Boleslav, Kroměříž, Přerov,... a nyní je zde možnost vrátit prodej vody do rukou měst a obcí na Zlínsku. Proběhlá privatizace zisků a zestátnění nákladů není pro lidi a obce výhodná. Naše i zahraniční zkušenosti ukazují, že to jde a je to pro města a obce výhodné. Práce CCC má smysl, pokud prodej české vody a vodárny budou v rukou měst a obcí. Koncerny nechť si vydělávají na lidech ve Francii nebo Španělsku.

Rozsudky soudů dokládají protiprávní instalaci koncernu do Vaku Zlín. Politici na Zlínsku mají možnost protiprávní a nevýhodný model ukončit a převzít vodu zpět do svých rukou, ve Zlíně je toto řešení na dosah ruky. Zcela nelogicky se tomu brání sami politici SMZ, resp. jejich zástupci ve VaKu Zlín, kteří se odvolávají proti rozsudkům, které jsou ve prospěch města a jeho občanů.

CCC přesto věří, že i na Zlínsku začnou slušní politici hájit zájmy občanů a budou mít zájem, stejně jako jejich sousedé v kraji, vodu spravovat pro lidi a ne pro koncerny.

Kontakt:
Ing. Radek Novotný, jednatel Compas Capital Consult, s.r.o., GSM 774 774 680, rn@cccfm.cz
www.vodalidem.cz, www.pravdaovode.cz

Dnes je Čtvrtek 18.07.2019
Dnes má svátek: Drahomíra
Zítra má svátek: Čeněk
východ slunce 04:18
západ slunce 20:00
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít