Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Středa 23. 5.

Občasné bouřky
23°C /12°C
Čtvrtek 24. 5.

Občasné bouřky
23°C /12°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Rakouská studentka: lidé kvůli jaderným elektrárnám přichází o ruce
Vedoucí druhého výrobního bloku jaderné elektrárny Temelín Václav Havlíček se musel při nedávné (v úterý 22. 10.) besedě s rakouskými studenty a studentkami vypořádat i s poznámkami typu: „Měla jsem možnost spolupracovat na společném projektu s běloruskými dětmi, postiženými v důsledku havárie v Černobylu. Většině z nich chyběl nějaký orgán nebo končetina.“

Jaderná energetika je v Rakousku stále žhavé téma a většina Rakušanů a Rakušenek z ní má strach. „V poslední době se zapomnělo na to, proč Rakušani kritizují právě Temelín a ne Dukovany nebo slovenské Mochovce,“ říká Franz Krenn, učitel přírodních věd linecké Obchodní akademie. Podle něj pramení negativní postoj Rakušanů k jaderné elektrárně Temelín z toho, že se při její výstavbě skloubila východní a západní technologie, což u Rakušanů stále vyvolává mnoho pochybností o její bezpečnosti.

Havlíček považuje obavy Rakušanů za oprávněné: „Když vám někdo bude tvrdit, že je Temelín naprosto bezpečný, nevěřte mu. Nic není stoprocentní.“ Říká, že hlavním smyslem projektu, jehož se od roku 2004 zúčastnilo téměř 5000 rakouských a bavorských středoškoláků, je poskytnout studentům pohled i z druhé strany a inspirovat je k vlastnímu názoru. Důkazem, že měla diskuse v Linci smysl, je přání rakouských studentů vidět temelínskou elektrárnu na vlastní oči.

Dnes je Úterý 22.05.2018
Dnes má svátek: Emil
Zítra má svátek: Vladimír
východ slunce 04:11
západ slunce 19:47
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít