Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
26°C /15°C
Sobota 20. 7.

Polojasno
28°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Rakušané jsou stále více znepokojeni českou jadernou energetikou.
Jak píše Kurier, Rakušané jsou stále více znepokojeni českou jadernou energetikou. Podle Rakušanů totiž berou Češi bezpečnostní rizika jaderných elektráren na lehkou váhu. Kancléř Werner Faymann slíbil, že podnikne všechny možné kroky, aby zabránil vybudování konečného úložiště radioaktivního odpadu. Podle tisku opadají snahy vyřešit situaci kompromisem.

Guvernér japonské prefektury Kagočima Juičiro Ito odsouhlasil spuštění dvou reaktorů v jaderné elektrárně Sendai, informují Der Standard, Handelsblatt a Der Spiegel. Jak dodává Handelsblatt, proti rozhodnutí se zvedla vlna kritiky. Obyvatele prefektury Kagočima znepokojuje zejména možná sopečná aktivita. Reaktory budou zapojeny do sítě nejdříve v příštím roce.

Jak dále píše Handelsblatt, v pátek se v jaderné elektrárně Fukušima zranili tři pracovníci, když na ně spadlo ocelové zábradlí z nádrže naplněné kontaminovanou vodou. K ozáření zaměstnanců však nedošlo.

Nad francouzskými jadernými elektrárnami přelétávají stále další drony, píše dále Der Standard. Ve středu v noci přeletěly malé bezpilotní letouny nad elektrárnou Saint-Alban a v noci na pátek nad Marcoule. Stále není jasné, kdo má záhadné akce na svědomí.

Podle bavorské ministryně životního prostředí Ulrike Scharfové je přestup na obnovitelné zdroje energie proveditelný, a s ním také demolice jaderných elektráren, informuje Süddeutsche Zeitung. List dodává, že Scharfová bude muset v příštím roce předložit zprávu o stavu životního prostředí.

Neznámí pachatelé založili v sobotu požár v kabelových studnách podél kolejí v Brémách, Dolním Sasku a Braniborsku, píše Die Zeit. Policie v souvislosti s tímto případem vyšetřuje odpůrce jaderné energie, kteří se k činu přiznali na internetu.

Íránský diplomat Takht Ravanchi sdělil v rozhovoru pro Der Spiegel, že k ukončení sporu o jaderný program v dohledné době nejspíš nedojde. Podle Ravanchiho nehodlá Teherán jednáním dosáhnout pouze zrušení sankcí, ale chce také prokázat, že nemá co skrývat. Sporným bodem zůstává počet centrifug a zařízení v Araku.

Jak dále informuje Der Spiegel, v Německu došlo ke sporu mezi ministrem průmyslu Sigmarem Gabrielem a ministryní životního prostředí Barbarou Hendricksovou. Zatímco Hendricksová požaduje uzavření jaderných a uhelných elektráren, Gabriel chce hlavně zachovat pracovní místa. Podle něj je navíc nemožné, aby Německo odstoupilo zároveň od jaderné i uhelné energie.

Počet vadných kontejnerů s radioaktivním materiálem, které jsou uloženy v jaderné elektrárně Brunssbüttel, opět vzrostl, píše Die Welt. Doposud bylo zkontrolováno 409 sudů, přičemž 136 bylo silně poškozeno. Dnes začne kontrola posledního úseku kontejnerů, který je však obtížně přístupný.


Sledovaná média:
Německo: Frankfurter Allgemeine Zeitung, Süddeutsche Zeitung, Handelsblatt, Passauer
Neue Presse (PNP), Wirtschaftswoche (Wiwo), Die Zeit, Die Welt a deník a týdeník Der Spiegel.
Rakousko: Salzburger Nachrichten, Oberösterreichische Nachrichten (OÖN), Kurier, Der Standard.
Klíčová slova: ČEZ, Temelín, Dukovany, jaderná energetika.

Dnes je Čtvrtek 18.07.2019
Dnes má svátek: Drahomíra
Zítra má svátek: Čeněk
východ slunce 04:18
západ slunce 20:00
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít