Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
26°C /15°C
Sobota 20. 7.

Polojasno
28°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Röhrig tarot - recenze knihy
Známý německý umělec Carl-W. Röhrig na těchto jedinečných kartách vytvořil fascinující svět magických až mystických obrazů. Kniha, která obsahuje i rozhovor s ním, odhalí dvě zásadní věci, díky kterým si potom balíček karet vezmete do ruky fascinováni a lehce snad i polekáni. Polekáni silou, kterou do nich autor dal.

První věcí, která mne zaujala, je soustředěný popis karet. O text ke kartám se postarala Francesca Morzano-Fritz a autor vytvořil magické obrázky. Jeden druhému nejspíš sedli do uměleckého vyjádření, protože jak karty, tak texty jsou v naprostém souladu. Přeseto v každé kartě jako kdyby bylo něco rušivého, nesoustředěného, něco, co vás nenechá v klidu. Některé karty na to trpí víc, jiné jsou celkem v pohodě.

Faktem však je, že na některé se nevydržím dívat dlouho. Dráždí jako podivná díla známých mistrů ve světových galeriích. Jako Mona Lisa, jako Van Goghovi slunečnice…je v nich něco neuchopitelného, temného až pichlavého. Je to asi i důvod, proč jsem se ve svém okolí setkala na tyto karty s jednoznačně negativním názorem. Je v nich něco… odpudivého.

Energeticky divného…

A tak se dostávám k druhé věci, která mi přišla velmi zajímavá a odlišná. Rozhovor s autorem je v knize rozdělen. První polovina se odehrává ještě předtím, než si začnete číst o 78 kartách, a druhá polovina poté. Je to rebel, dalo by se říct. Je to člověk, který si buď naprosto úchvatným způsobem takto buduje svůj mediální obraz, nebo je v jeho talentu něco ďábelského.

Tipla bych to na to druhé…

Stačí se totiž jen podívat na jeho karty a vnímat to, co říkají. Nahleděl do tarotového světa jinak, hlouběji, občas nachází jednoduché významy, zcela zásadní. Jindy rozebírá a zobrazuje jeden zvláštní pocit, který možná vnímáme u klasického tarotu jako třetí, čtvrtý v pozadí, ale Carl-W.Röhrig ho staví na první místo.

Na otázku, jestli tarot předznamenává osud člověka, odpověděl ve své knize takto:

„Domnívám se, že opak je pravdou. Především, Tarot přináší poselství o tom, že je potřeba odhalit tajemství života. A podle mého názoru vnikání do tajů života je jediný důvod k tomu, abychom se zabývali obsahem tarotových karet a současně jediný možný výklad jejich významu. S pověrami a podvodem to nemá nic společného. Kromě toho zastávám mínění, že Tarot toho původně obsahoval ještě mnohem víc.“

Tak, a brouk v hlavě!

Co obsahoval tarot? Nevnikl autor do samotné podstaty tarotu, která je ale jako ten pověstný gigantický kus ledu pod špičkou ledovce?

Možná je Röhrig tarot hlubší, než lecjaký jiný tarot.

Anotace:

Známý německý umělec Carl-W. Röhrig na těchto jedinečných tarotových kartách vytvořil fascinující kosmos magicko-mystických obrazů, syntézu minulosti, přítomnosti a budoucnosti. Jeho transcendentální nazírání umocňuje sílu podmanivých karet, které vás zavedou do světa inspirace a představivosti, kde vám nabídnou rady při řešení problémů či vedení na cestě životem. Příručka nabízí obsáhlý výklad karet Velkých arkán, heslovité významy karet Malých arkán a návod na vykládání.

Třetí vydání, se zlatou ořízkou.

Vydala Synergie Publishing SE, 2016, www.synergiepublishing.com
autorka recenze: Renata Petříčková

Dnes je Čtvrtek 18.07.2019
Dnes má svátek: Drahomíra
Zítra má svátek: Čeněk
východ slunce 04:18
západ slunce 20:00
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít