Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Čtvrtek 18. 7.

Dešťové přeháňky
25°C /14°C
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
27°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Semináře k vodě na Zlínsku otevřely oči nejen kandidátům do senátu!
Semináře k vodě na Zlínsku ukázaly v celé nahotě, jako málo pravdivých informací o „vodě“ mají občané, zástupci politických stran a dokonce i kandidáti do senátu! Pro účastníky semináře toto již neplatí.

Jako dlouholetý konzultant ve vodárenství, jsme vedl v druhém zářijovém týdnu 3 semináře týkající se stavu ve společnosti Vodovody a kanalizace Zlín, a.s. (Vak Zlín), s názvem „LEVNÁ VODA NA DOSAH“ a to ve Fryštáku, Zlíně a v Napajedlích. Celkem 80 občanů Zlínska, mezi nimi i kandidáti do zastupitelstev z 5 politických stran, včetně 2 kandidátů na senátorské křeslo, absolvovalo tříhodinové semináře. Bylo co vysvětlovat a téma a zejména obsah zaujal.

„Myslel jsem si, že vzhledem k tomu, že se ve vodárenství pohybuji, že vše podstatné vím. Byl jsem nepříjemně překvapen, kolik věcí mi uniklo.“ M.Doležel. účastník semináře. Proč přišli lidé a politici na seminář o vodě? Odpověď byla všude stejná. Drahá voda! Nemáme dotace, které slibovali před privatizací! Koncern nás nutí uzavírat nevýhodné smlouvy a netvoříme zdroje na obnovu infrastruktury. Nedostatek peněz!
Z otázek vyplynulo, že politici, ani občané na Zlínsku, nemají léta pravdivé informace o tom, co se posledních 12 let děje Vak Zlín. Ani kandidáti na senátory, s hesly o vodě na billboardech nevěděli, proč tečou peníze za vodu od lidí na Zlínsku do zahraničí. Proč, Vak Zlín přišel o dotace z EU? Proč, mají nejdražší cenu vody ve Zlínském kraji?

„Seminář se mi moc líbil a velice poučný. Je obdivuhodné kolik práce a času je za Vámi a jak jste na přednášky připravený.“ Jarmila Sitařová, účastník semináře

Seminář poskytl informace i návod co dělat, aby protiprávní a pro lidi i města nevýhodný systém byl zrušen a prodej „vody“ se vrátil zpět do rukou měst a obcí. Prostě, jak ukončit „PRIVATIZACI ZISKŮ A ZESTÁTNĚNÍ NÁKLADŮ“. Vystoupili na něm také hosté. Bývalý předseda dozorčí rady Vaku Zlín Miroslav Rafaja. Byla odvolaný jako „nepohodlný“, když začal šetřit protiprávní stav ve Vaku Zlín. Dlouholetý předseda představenstva společnosti Vodovody a kanalizace Přerov, a.s., MUDr.Michal Chromec. Doložil výhodnost chodu okresní vodárny bez vlivu zahraničních koncernů, pro města a občany. Zastupitelka Statutárního města Zlína (SMZ), Mgr. Eva Štauderová. Doložila, že od vedení Vaku Zlín, ani od radních SMZ, zastupitelé, ani občané, v podstatě nedostávají pravdivé informace.

Poslední část semináře byla určena vysvětlení nutných kroků vedoucích k ukončení protiprávního „tunelování“ Vaku Zlín a vysvětlení, že právo je na straně občanů Zlínska. Lidé pochopili, že lze dostat prodej vody zpět do Vaku Zlín, lez získat neoprávněné odčerpávané finance a také dotace z EU. Účastnící pochopili, že nic není tak složité, jak někteří „Veoliameni“ veřejnosti presentují.

Někteří zástupci měst a regionálních firem projevili zájem o zaškolení svých zástupců do problematiky privatizace zisků vodárny tak, aby další pokusy o manipulace ze strany „politiků“ či jakýchkoliv jiných subjektů byly neúčinné. Zájem projevili také občané. Všichni byli seznámeni s možností proškolení prostřednictvím kurzu WATER AKADEMY, který jsem připravil a který bude spuštěn v listopadu.

Účastníci semináře navíc pochopili, že stejné praktiky jako ve vodě, se dějí v odpadovém hospodářství, v technických službách, tepelném hospodářství či nemocnicích. Prakticky vždy jde o to dostat mezi občana a monopol překupníka, který ovládne peněžní toky a poté inkasuje největší zisky.

Politici na Zlínsku mají řešení „vody“ na dosah ruky. Čím více lidí a politiků toto ví, tím dříve na Zlínsku bude stejný systém prodej vody jako u jejich sousedů ve Zlínské kraji. Voda bude spravována pro lidi, měst a obce a ne pro koncern a peníze za vodu potečou do obnovy sítí a ne do zahraničí.

Dnes je Středa 17.07.2019
Dnes má svátek: Martina
Zítra má svátek: Drahomíra
východ slunce 04:17
západ slunce 20:01
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít