Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Neděle 21. 7.

Dešťové přeháňky
27°C /17°C
Pondělí 22. 7.

Polojasno
27°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Stipendisté získají praxi a finance na studium
Jistota pracovního uplatnění, odborné znalosti a navíc finanční bonus ve výši až 8.000 Kč na studium, to vše využívají současní studenti v rámci WITTE Stipendijního programu. Registrace pro školní rok 2015-2016 je pro studenty českých vysokých škol otevřena.

„Do pilotního ročníku se v roce 2013 přihlásilo šest vysokoškoláků navazujícího magisterského studia. Dvojice, která ve výběrovém řízení uspěla a pro dlouhodobou spolupráci s WITTE Automotive se rozhodla, letos ukončí studium na vysoké škole a nastoupí u nás na hlavní pracovní poměr,“ říká Ing. Dušan Běláč, vedoucí personálního týmu.

Co může WITTE Stipendijní program nabídnout?
Na otázky odpovídal Vojtěch Cibulka, student fakulty strojní ZČU Plzeň, který svůj stipendijní program absolvuje ve konstrukční kanceláři WITTE Automotive v Plzni.

Jak jste se s WITTE seznámil?
„ Mohla za to především za to jedna zkouška. Nezvládl jsem udělat termomechaniku ve správném termínu. Chtěl jsem ten rok, o který jsem musel prodloužit studium nějak využít, a tak jsem hledal, kde bych zkusil nabrat zkušenosti, myslím, že jsem napsal do WITTE na základě letáku, co visel na katedře (pozn. katedra konstruování strojů strojní fakulty ZČU v Plzni).

Proč jste se rozhodl do WITTE Stipendijního programu přihlásit?
„Když už jsem chtěl ve WITTE pracovat jako brigádník, tak proč nebýt zároveň ve stipendijním programu. Výhodou je finanční přilepšení, i téma diplomové práce ve firmě. Nástavbou k hodinové mzdě je stipendijní bonus a měsíční mzda může tedy pro studenta být až 8.000 Kč.“

Co Vám dva roky stipendisty přinesly? Kam byste se chtěl jednou v konstruktérské profesi dostat?
„Jednoznačně znalosti a zkušenosti z automobilového průmyslu. Ambice mám poměrně velké, chtěl bych zlepšit jazykové znalosti a především schopnosti konstruktérské a jednoho krásného dne vést své vlastní projekty a produkty.“
Vojtovi Cibulkovi přejeme mnoho zdaru při státních závěrečných zkouškách. Spolu s dvěma desítkami zaměstnanců WITTE konstrukční kanceláře v Plzni se od března může těšit na zbrusu nové prostory přímo v budově fakulty strojní ZČU.

Veškeré informace včetně přihlášky, kterou je nutno zaslat do WITTE do 17. dubna, naleznou zájemci na firemních internetových stránkách. Výsledky prvního kola výběrového řízení se uchazeči dozvědí nejpozději do konce května 2015.

Dnes je Sobota 20.07.2019
Dnes má svátek: Ilja
Zítra má svátek: Vítězslav
východ slunce 04:20
západ slunce 19:58
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít