Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Pondělí 22. 10.

Polojasno
13°C /2°C
Úterý 23. 10.

Dešťové přeháňky
10°C /4°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Svět peněženek

Peněženky jsou dnes nepostradatelným módním doplňkem. Peněženku najdeme v každé kabelce, tašce, případně kapse. Peněženka se užívá v každodenním životě, dokonce několikrát denně. Je jen málo jedinců, kteří pro nošení peněz tento praktický doplněk neužívají. Peněženku znají dokonce i ti, kteří jsou zvyklí platit převážně platebními kartami.


Existuje mnoho různých typů peněženek. V základním dělení rozlišujeme dámské a pánské peněženky, nezřídka se však setkáváme také s peněženkami vhodnými současně pro ženy i pro muže. Jde o tzv. unisex peněženky. Zatímco univerzální použití pro muže i pro ženy představují především sportovní peněženky z textilních materiálů, luxusní kožené peněženky se pak zpravidla rozdělují na dámské peněženky a pánské peněženky.


Dámské peněženky


Jak vypadá taková typická dámská peněženka? Oproti pánské variantě bývá zpravidla delší, zdobenější a pestřejší.


Zatímco pánské peněženky mívají čtvercový tvar, dámská peněženka má spíše tvar obdélníku. Protože ženy se rády zdobí různými třpytivými doplňky, krystaly nebo šperky, bývají zdobené i dámské peněženky. Dámské peněženky také nabízejí více barev a barevných kombinací než pánské peněženky, to platí i pro kožené peněženky.


Luxusní kožené peněženky nabízejí vedle klasických barev jako je černá či různé odstíny hnědé také další barevné variace. K vidění je tak například i stylová peněženka v zelené či žluté kůži. Tím však nabídka peněženek pro ženy zdaleka nekončí.


Především mladistvá móda experimentuje a dává k dispozici i originální dámské peněženky. Kožené peněženky tak mohou nahrazovat peněženky z jiných materiálů, klasický obdélníkový tvar je pak často nahrazován tvarem menším. Dívčí peněženky mohou představovat pouze jednoduché taštičky na drobné, vzhledem připomínající klíčenky. Pro dívčí módu je důležitý především design a originální zpracování.


Vraťme se však ke klasickým peněženkám a představme si pánské peněženky.


Dámské peněženky seženete v obchodě Belona.cz


Pánské peněženky


Ženy rády zkoušejí nové věci, objevují nové tvary a designy, nejenom v oblasti oblečení, ale také módních doplňků. To samozřejmě zahrnuje také peněženky. Muži jsou oproti ženám v tomto směru skromnější. Pánské peněženky tak kladou důraz na zpracování a funkčnost. Prim u mužů budou hrát kožené peněženky, a to v klasických barvách - černé, hnědé, béžové, příp. šedé či bílé.


Pánské kožené peněženky také zřídka budou představovány netradičními designy. Muži si vystačí s klasickým čtvercovým tvarem. Co je však důležité, je jejich zpracování, počet přihrádek, prostor pro peníze, karty a další užívané ceniny, dokumenty aj. Peněženka muže bude maximálně praktická. Každý muž tak bude vybírat peněženku, která bude vyhovovat právě jeho potřebám a individuálním požadavkům.


Velký výběr pánských peněženek mají na Krásné-kabelky.czDnes je Neděle 21.10.2018
Dnes má svátek: Brigita
Zítra má svátek: Sabina
východ slunce 06:39
západ slunce 16:56
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít