Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Pondělí 10. 12.

Déšť se sněhem
4°C /1°C
Úterý 11. 12.

Sněhové přeháňky
2°C /-1°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Tess Whitehurst: Kouzelná moc květin - recenze knihy
Každý známe herbář. Každý známe atlas léčivých rostlin. Ale podívat se na rostliny trochu více z nadhledu, poznat jejich čisté jemné energie, které lze nazvat až duchovním působením na lidskou duši? To je nadmíru lákavé! Navíc zjistíte už po prvních stránkách této knížky přiložené ke kartičkám, že spousta těchto účinků je zcela v souladu s jejich fyzickým léčivým účinkem nebo s jejich charakteristikou. Vůně, způsob růstu nebo doba květu – to vše souvisí s tím, kde má která rostlina svou vlastní sílu. Jaká ji provází pověst od nepaměti…

Snad je to magický pohled do nitra duše rostlin kombinovaný s moudrostí našich předků, snad i s logickým zdravým rozumem a především s lehkým nadhledem, který dělá z Kouzelné moci květin opravdu úžasnou publikaci s kartami, které si lze intutivně vytáhnout, kdy jen chcete.

Pravidelnost autorka doporučuje!

Zaujalo mne, že autorka doporučuje s kartami pracovat každý den. Trávit s nimi čas, pročítat, vykládat si je. Brát si každý den kartu dne, kterou budete mít tak trochu v hlavě a třeba se s ní večer znovu setkáte a posoudíte, nakolik vám její poselství ten den přineslo energii a souznilo s vámi.

Tess Whitehurst to doporučuje nikoliv náhodou, protože pokud jsem s kartami prožila delší čas a jednu si vytáhla třeba ve dvou situacích, nebo pro někoho jiného, či za čas, její poselství mělo jiný odstín. A o to jde, s každým dalším výkladem totiž vcházíte hlouběji a hlouběji, či do jiných rovin: Týká se vás náhle úplně jiné poselství, jiný úhel pohledu.

Zaujala mne třeba Magnolie, to je často něžnou rostlinou žen, její výtažek se používá pro zmírnění úzkostí, depresí a panik. Taková jemnější a jarnější levandule, krásnější kozlík lékařský nebo sestra meduňky? Každý to může vnímat jinak. Ale jak o magnolii hovoří tato knížka?

Magnolie má energii probuzení, pradávné moudrosti, věrnosti, energie bohyně, nezávislosti, osobní síly, posvátné bázně.

Máte moc, pradávné vědění a jste hluboce zakořeněni v Zemi. Nyní nastal čas, pevně se rozkročit a uvědomit si svou sílu: rozpoznejte svou pravou božskou identitu a opusťte jakékoliv iluze nedostatku, slabosti nebo bezmoci. Na určité úrovni se vaše současná realita může jevit jako určovaná smrtelností, dualitou a oddělením. Je zde ale další úroveň, mnohem pravdivější a skutečnější, na níž jste věční. Zde jste v jednotě s božskou podstatou a máte k dispozici veškerou moc. Pokud jste uzavřeli nějaké dohody nebo si osvojili nějaká přesvědčení, která vám nyní škodíte, či to cítíte, jak škodí… možná nastal čas se jich zbavit. Jsou to přesvědčení, která vás omezují. Nyní mohou přestat platit, mohou přestat omezovat… ve vás. Zejména se to týká ženské role a utlačované ženské role. Co obnáší být ženou, zejména pak ženou určitého věku, tady je velké množství předsudků a utlačování.

Přesně si ujasněte svá přání a pak je prostřednictvím své síly uskutečněte.

Čerpejte z podpory a moudrosti svých předků.

Čerpejte z vědění, které jste nabyli v předchozích inkarnacích.

Zbavte se omezujících představ společnosti a jednejte z pocitu síly, nikoliv z pocitu slabosti nebo nedostatečnosti.

Vytvořte a praktikujte si rituál k uskutečnění svého přání.

Máte potřebnou moc k tomu, aby výsledek odpovídal vašemu přání.

A můžeme se z hloubi duše zamyslet

Například nad tím, jak léčivý účinek magnolie odpovídá i příčinám toho, co nám léčí. Strachy a úzkosti jsou vždy něčím, co vzniklo v minulosti, co vzniká vlivem pocitu slabosti, nedostatečnosti – co můžeme léčit třeba díky moudrosti našich předků, na co platí pravidla platná po generace. Ale také tyto problémy nám mohou způsobit generace před námi, konvence, zkostnatělá morálka, rodinné vzory, které jsou nezdravé. Najednou se před námi rozkládá celá mapa možných příčin i způsobů uzdravení. Jen to chce čas, aby si tazatel našel nejen správné otázky, ale také správné odpovědi.

O autorkách:

Tess Whitehurst je spisovatelka, duchovní průvodkyně pracující s intuicí a energií a Feng-šuej konzultantka. www.tesswhitehurst.com

Anne Wertheim vystudovala uměleckou školu v Hamburku v Německu. Je výtvarnice a ilustrátorka na volné noze a žije na Havaji. www.annewertheim.com

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2017, www.synergiepublishing.com

autorka recenze: Renata Petříčková

Dnes je Neděle 09.12.2018
Dnes má svátek: Vratislav
Zítra má svátek: Julie
východ slunce 07:54
západ slunce 15:56
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít