Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Úterý 23. 7.

Polojasno
27°C /15°C
Středa 24. 7.

Polojasno
28°C /16°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Tom Kenyon: Moudrost Hathorů - recenze knihy
Možná jsou to ti, kdož ovlivnili egyptskou civilizaci. Možná jsou to ti, kdož ovlivní jednoho dne komplet i naši civilizaci. Kdoví… a právě proto je toto poselství dávné civilizace o tom, jak probudit a trénovat své interdimenzionální schopnosti tak lákavé, doslova vzrušující s každou další stranou.

Na knize mne nejvíce bavila ta představa, že tohle je možná něco, co dokáže změnit, rozšířit a zkvalitnit životní vnímání, přístup k plnému lidskému duševnímu potenciálu. A že možná něco takového se stalo kdysi… byť třeba jenom pár vyvoleným.

A bavily mne i samotné práce s představivostí, ačkoliv jsem se zprvu vyděsila matematických souvislostí, ale… matematika tady přestala být o číslech a drilu, ale o logické definici prostoru kolem mě. Došlo mi, že i jen pouhé představení si prostoru vedle sebe, nahoře, dole, úhlopříčně, jednotlivé vrstvy, okruhy, že to všechno je vlastně ta v praxi pojatá matematika. Ta, která mé spíše na vizualizaci a intuici postavené duši a povaze, sedí nejvíc.

Hrála jsem si také s představou, jak tuto knihu vnímají muži, nebo lidé více technicky zaměření? Není to na ně moc ezoterika?

Na druhou stranu, skeptik nemůže řadu věcí popřít

Například emoce a jejich vliv na energetické tělo. „Emoce ovlivňují zdraví, což je přesněji ukázáno a zdokumentováno vašimi vědami. Pociťujete-li tedy jistý druh emoce – emoční vibrační pole zvané bezpodmínečná či nezištná láska nebo bezpodmínečné přijetí – vyvolá to speciální, vitální a pozitivní resonanci. Tato mezibuněčná resonance pozitivně ovlivňuje vaši DNA. Posiluje ji a pomáhá jí přesněji zapsat informaci.“ Říkají v knize Hathorové… nejsem chemik, biolog, ani o DNA mnoho nevím, ale přesto zamyšlení nad tím, že emoce a rozpoložení lidské mysli a tudíž pak i těla, může mít vliv na kvalitu toho, co máme ve svém těle. Genetická informace je záhadou dodnes a logicky by se dalo říci, že čím šťastnější jedinci, tím kvalitnější by mělo být i jejich potomstvo. Jak logické, jak evoluční, jak přirozené…

A díky podobným myšlenkám jsem se ponořila i do jiných témat, která v knize jsou a snažila jsem je pochopit, i když jsem nad nimi v první chvíli mohla mávnout rukou a nechat je, ať je vyřeší čas, vědci nebo další generace. Ale, kdoví…

I řada cvičení na rozšiřování vědomí, na cvičení bdělé pozornosti, všech energií kolem nás, je úžasnou relaxací, při které si začnete víc cenit svého života. Protože je to skutečně zázrak a chtě nechtě pociťuji, že toho nám do vínku mohlo být dáno mnohem víc, než jsme naučeni používat.

A právě pro takové chvilky může být tato kniha jako stvořená: nebo pro jiné. Protože tady mám pocit, že kolik lidí, tolik názorů, protože každý si z knihy vezme to své. Někdo prostou historii, jiný logiku, jiný se napojí na všechnu tu práci s energií, někdo to vezme jako výzvu, v níž bude klást pochybovačné otázky, aby na ně následně dostal odpověď.

O autorovi:

Tom Kenyon je průkopníkem v práci s hlasem a zvukem. Svůj hlas s rozpětím téměř čtyř oktáv a své skladatelské dovednosti uplatňuje v tvorbě kompozic, které mění stavy mozku a transformují vědomí. Podílí se na výzkumu psycho-akustických technologií a ve spolupráci vyvíjí znační počet aplikací pro zvládání stresu, na podporu kreativity a inteligence či pro optimalizaci výkonnosti, což jsou metody, které dodnes používají mnozí terapeuti.

Vydalo nakladatelství Anch-Books, 2018, www.anch-books.eu

autorka recenze: Renata Petříčková

Dnes je Pondělí 22.07.2019
Dnes má svátek: Magdaléna
Zítra má svátek: Libor
východ slunce 04:23
západ slunce 19:55
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít