Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Sobota 20. 7.

Polojasno
29°C /14°C
Neděle 21. 7.

Dešťové přeháňky
27°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Toni Carmine Salerno: Andělé, bozi, bohyně - recenze knihy
Dlouhé zimní večery, jeden by až měl chuť vzít pastelky a dělat si nějakou svoji maličkou tvůrčí činnost. Zabalit se do deky a vytáhnout si maličké obrázky, co vám toho mohou hodně říct o vašem životě a ještě vás pohladit na duši. Nejsem andělíčkomil, ale tyto karty mne zaujaly velice. A nakonec jsem se s nimi i skamarádila a určitě bych je doporučila každému právě pro ty chvíle lehkého snění a chuti na něco mlsavého pro duši.

Co na této sadě karet zaujme jako první? Řekla bych, že zbytečně skromná obálka, protože karty uvnitř učarují každému, kdo rád vezme do ruky pastelky, kreslí, tvoří a miluje syté barvy. Pastelková, kreslená, hezká, roztomilá sada karet. Když se podíváte na celkem jednoduchou obálku těchto kartiček, tak zdaleka bohužel nevystihují tu krásu, kterou potom najdete uvnitř. Takže až budete vybírat svoje inspirační karty v obchodě, tak si je nechte buď rozdělat, nebo si prostudujte miniaturních pár kartiček na zadní straně krabičky.

A to ještě netušíte, co je uvnitř!

„Pamatujte, že to, co si myslíme, že chceme, může být zcela odlišné od toho, co opravdu potřebujeme. To, co chceme, vychází převážně z potřeb naší vnější osobnosti, která ke svému štěstít potřebuje vnější věci. O tom, co potřebujeme, k nám promlouvá naše duše, která nám připomíná, ať nasloucháme svému vnitřnímu hlasu. Tento hlas je plný nekonečné lásky, moudrosti a krásy; jste to vy, je to vaše podstata. A ve chvílích, kdy tomuto hlasu nasloucháte a řídíte se jím, jste nejšťastnější a nejpokojnější.“

Hmmm… sliby pokoje na duši – tak ty můžu!

A myslím si, že to je také nejlepší lákadlo pro každého dnešního neskutečně a neustále vystresovaného člověka. Pokoj v duši je nedostatkovým zbožím. Jestli lze tyto karty charakterizovat jedním slovem, pak je to právě velmi milé nastolení pokoje v duši. Jsou hladké, barevné, zemité. Žádné jásavé barvy nebo slabomyslné obrázky, k čemuž někdy autoři různých andělských karet tíhnou, ale tady bych ocenila hrubou podstatu karet. A to jak obsahovou, tak i tu barevnou. Andělské vykládací karty nabízí podle autorů možnosti. Nabízí cesty. Nedají vám stoprocentní odpovědi a neukazují budoucnost tak, jak bychom si přáli. Jen nám nabídnou možnosti, jak si svou cestu co nejvíce ulehčit na duši, či případně jak nesejít z cesty. Nejsou to zkratky, nejsou to snadná řešení – ono někdy i jen to, že máme v dané situaci zachovat klid a víru, je tou nejtěžší cestou ze všech. A každý ji není schopen. Také je důležité dobře formulovat otázku. Změnou formulace otázky se otevíráme zase jiným možnostem. Nezapomínejte při výkladu (a to platí nejen u andělských karet) vždy na přesné znění otázky, kterou si kladete. A pak se můžete pustit do výkladu.

O malíři a autorovi:

Toni Carmine Salerno je výtvarník, spisovatel a vydavatel, který žije a pracuje v australském Melbourne. Velmi se zajímá o filozofii, duchovní poradenství a energetické léčení. Praktikuje reiki a vede pravidelné kurzy intuitivního umění, psaní a inspirující tvořivosti.

Jeho žena Martine, která je mu inspirací pro většinu z jeho děl, je mistryní a učitelkou reiki a duchovní učitelkou. Vede také pravidelné kurzy reiki a komunikace s anděly.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2016, www.andele.cz

autorka recenze: Renata Petříčková

Dnes je Pátek 19.07.2019
Dnes má svátek: Čeněk
Zítra má svátek: Ilja
východ slunce 04:19
západ slunce 19:59
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít