Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
26°C /15°C
Sobota 20. 7.

Polojasno
28°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Trápí vás vypadávání vlasů?
Vypadávání vlasů, zvláště u žen, může být velkým problémem. Kromě přirozeného vypadávání vlasů existují také různé jiné příčiny, proč vlasy nalézáme všude po bytě, jen ne na naší hlavě...

Vypadávání vlasů je přirozené


Je úplně normální, že vlasy průběžně vypadávají a zase rostou. U každého z nás je vypadávání vlasů individuální, ale může se stát, že například po mytí vypadne až několik set vlasů – přitom jich na hlavě máme průměrně asi sto tisíc! Je také dokázáno, že v pravidelných intervalech několika let vlasy vypadávají ve větší míře. Poznat však rozdíl mezi normálním vypadáváním vlasů a onemocněním bývá leckdy nejednoduché.

Nadměrné vypadávání vlasů


Nadměrné vypadávání vlasů u žen i mužů je nepříjemným problébem, který může pořádně zamést se sebevědomím. Pěkná a hustá hříva totiž nejen zdobí, ale také vypovídá o dobrém zdravotním stavu.

Příčiny vypadávání vlasů


Příčin může být hned několik, často vlasy vypadávají ve větší míře u žen, které užívají hormonální antikoncepci. Tento problém se dá řešit konzultací s gynekologem a nasazením „mírnějších“ antikoncepčních pilulek. Kromě toho mezi časté příčiny vypadávání vlasů patří také nadměrný anebo dlouhodobý stres, nedobrá životospráva. V neposlední řadě se za vypadáváním vlasů skrývá i nemoc zvaná anorexie, kvůli které dochází nejen k výraznému ubývání na váze, ale i ztrátě vlasů. Další příčinou může být nemoc zvaná alopecie, kterou je nutno konzultovat s lékařem. Příznaky alopecie poznáte nenadálým vypadáváním vlasů bez žádné příčiny, která by vám mohla být známa. Vlasy většinou vypadávají tak, že tvoří prořídlá „kola“ na hlavě.

Pozor na mastné vlasy a lupy


Časté mytí vlasům neprospívá, stejně tak jako mastné vlasy, které mohou být ještě horším problémem se závažnějšími následky. Důsledkem mastných vlasů se přirozeně neobnovuje pokožka a vlasové folikuly a může docházet k mohutnějšímu vypadávání vlasů. Doporučuje se umývat si vlasy dvakrát týdně, také podle aktivit – pakliže například každý den sportujete a není vyhnutí, můžete si vlasy umývat častěji.
Co se týče lupů, jedná se většinou o přechodný problém, který časem sám vymizí. Ale nemusí tomu tak být. V případě, že je boj s lupy pro vás marný, je potřeba obrátit se na pomoc odborníka. Také lupy totiž mohou způsobovat nadměrné vypadávání vlasů u žen i mužů.
Není řečeno, že vždy s každým problémem (pakliže není skutečně závažný), musíte ihned spěchat přímo k lékaři. Zkuste se například obrátit na odborníka přes čínskou medicínu, který vám po konzultaci a prohlídce namíchá bylinkový koktejl na míru, který vaši hřívu posílí. Zapomeňte předem na „chemické“ šampóny, ale obraťte se znovu k přírodě, která vaše vlasy zachrání efektivněji a rychleji, než chemické prášky.

Dnes je Čtvrtek 18.07.2019
Dnes má svátek: Drahomíra
Zítra má svátek: Čeněk
východ slunce 04:18
západ slunce 20:00
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít