Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
26°C /15°C
Sobota 20. 7.

Polojasno
28°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Trendy ve stomatologii pro rok 2015
Praha 11. března 2015 – Česká stomatologie zaznamenala během posledních let velice rychlý vývoj a zubní péče u nás je podle odborníků na špičkové evropské úrovni. Pacienti zvláště ve větších městech si mohou vybírat z desítek dentálních klinik, které nabízejí komplexní péči pro děti i dospělé s použitím moderních metod splňujících nejpřísnější požadavky včetně těch estetických. I letošní rok bude české stomatologii vládnout řada nových trendů, jejichž cílem je zajistit bezbolestnou zubní péči a zároveň zachovat vysoký standard ošetření.

Vývoj dentální techniky výrazně usnadňuje nejen každodenní práci lékařů, ale velký význam má i pro samotné pacienty. Návštěva lékařského křesla nemusí znamenat nepříjemný zážitek. Do moderních zařízení chodí pacienti na ošetření bez obav. „Prvním přístrojem, s kterým by se měl v dnešní době setkat každý pacient již při vstupním vyšetření je digitální zubní rentgen,“ říká MUDr. Alexander Schill z pražské Schill Dental Clinic a dodává: „hlavní výhodou digitálního zubního RTG je okamžité zobrazení snímku na monitoru a možnost libovolného zvětšování detailů. Vyhotovením panoramatického rentgenového snímku lékař získá kompletní přehled o stavu zubů a tvrdých tkání, a to při nižší škodlivé radiaci v porovnání s klasickým RTG.“ Ještě dokonalejší diagnostiku pak umožňují 3D dentální tomografy, které opět digitálně zobrazují snímky v 3D podobě. Pro přesnější zákroky a úplnou kontrolu nad ošetřením využívají moderní zubní ordinace stomatologické mikroskopy, které lze použít nejen pro kvalitní ošetření tak malých míst, jakými jsou například kořenové kanálky, ale také se stále častěji používají i při práci na různých výplních, které jsou tak díky až 26 násobnému zvětšení vytvořeny do nejmenších estetických a funkčních detailů.

Dalším trendem, který šetří pacientům čas i značné nepříjemnosti je technologie CAD CAM s přístrojem CEREC, která představuje revoluční způsob stomatologického protetického ošetření. Používá se pro výrobu korunek, tedy zubních náhrad v případech, kdy je původní zub postižen kazem či úrazem natolik, že jej již nelze opravit výplní, ale stále lze využít původní zubní kořen. Díky digitálnímu otisku pomocí skeneru přímo v ústech pacienta dokáže lékař na displeji vymodelovat finální korunku, kterou zařízení vyfrézuje během 8 minut z keramického bloku vybraného podle barvy původních zubů. Zubní náhrada může být podle potřeby ještě dobarvena tak, aby respektovala individuální rozdíly v chrupu každého pacienta. „Mezi pacienty je tato technologie oblíbená především proto, že vše lze vyřešit během jedné návštěvy. Odpadají komplikace v podobě provizorních korunek a nepříjemných otisků. Díky tomuto přístroji odchází pacient s definitivně zrekonstruovaným zubem zhruba po 2 hodinách namísto původních 2 týdnů,“ dodává Alexander Schill, jednatel Schill Dental Clinic, kde s pomocí tohoto systému provedli již více než 30 000 náhrad. Náklady na takto vyrobené korunky jsou navíc cenově srovnatelné s těmi, na které je nutné čekat i několik týdnů.

V případě, kdy došlo ke ztrátě zubu včetně kořene, nabízejí moderní kliniky řešení v podobě zubního implantátu, kdy se během menšího operačního zákroku v lokální anestézii do kosti čelisti zavede titanový šroubek, na který se nainstaluje vyrobená korunka. Zubní implantáty jsou pevné, plně funkční jako zdravé zuby a jejich životnost je několik desítek let.
„Hlavním trendem a zároveň naším cílem i pro letošní rok zůstává zdravý a esteticky krásně vypadající chrup pacientů, který je znakem mladistvosti a zrcadlem fyzického zdraví. Nabízíme profesionální ošetření s pomocí špičkové moderní technologie a nejkvalitnějších materiálů, avšak základem i nadále zůstává prevence v podobě pravidelných prohlídek a pravidelné návštěvy u dentální hygienistky, která Vám poradí, jak správně pečovat o chrup a dásně,“ dodává k stomatologickým trendům roku 2015 Alexander Schill.

Dnes je Čtvrtek 18.07.2019
Dnes má svátek: Drahomíra
Zítra má svátek: Čeněk
východ slunce 04:18
západ slunce 20:00
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít