Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Středa 24. 7.

Polojasno
29°C /16°C
Čtvrtek 25. 7.

Polojasno
30°C /17°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Trendy v oknech a dveřích pro rok 2015
Praha, 14. 4. 2015 - Řada oken a dveří EXCLUSIV, posuvný systém HS portál a dřevohliník můžeme spolu s výrobní technologií bez rámů pro ještě čistší design zařadit do trendů v oblasti oken a dveří pro letošní sezonu.

Rámy oken se nejčastěji vyrábějí z hliníku, plastu, dřeva či kombinací jednotlivých materiálů tak, aby se maximálně využilo všech vlastností a výhod, které nabízejí. Jednou z možných kombinací jsou dřevohliníková okna, jimž dřevěný profil z interiéru a hliníkový profil z exteriéru zajišťuje vynikající tepelně izolační schopnosti a omezení rizika povrchových kondenzací. Přínosem tohoto rámu je zachování přírodního stylu z vnitřní strany a dodržení stabilní konstrukce, aniž by musely být řešeny nevýhody dřevěných rámů, kterými jsou nezbytnost oprav a obnova nátěrů. Hliníkové opláštění dodá oknu reprezentativní vzhled a zároveň perfektně chrání dřevěnou konstrukci před vnějšími vlivy. A právě tato okna jsou dle společnosti OKNA.EU jedním z trendů pro rok 2015.

Neklesajícím trendem zůstává poptávka po produktech, které jsou šetrné k životnímu prostředí. Okna a dveře, které jsou v souladu s udržitelným hospodařením, jsou stále dostupnější a navíc se vyrábějí ze stále kvalitnějších materiálů, jenž šetří náklady na energie. „Jako příklad lze uvést hliníková okna EXCLUSIV 90 SL z německého profilového systému Schueco AWS 90.SI,“ uvádí Ing. Jiří Chomát ze společnosti OKNA.EU a dodává: „Tato okna jsou určena pro pasivní domy a v současné době nemají na trhu z hlediska tepelné izolace a technické vyspělosti v oboru hliníkových oken žádnou srovnatelnou konkurenci.“ V této řadě oken stojí za zmínku i hliníkové okno EXCLUSIV 72 HL. Oba výrobky řady EXCLUSIV vynikají tepelnou izolací donedávna dosažitelnou jen u plastových a dřevěných oken a dveří, nad kterými pak s velkým náskokem vítězí v otázce životnosti, spolehlivosti a veškerých „nadrozměrných“ řešeních.

Velmi luxusní volbou, která má jistě své místo v trendech letošního roku, jsou hliníkové vchodové dveře EXCLUSIV 92 z trojkomorového profilového systému Heroal D92 o stavební šířce 92 mm. Celkově velmi robustní a promyšlená konstrukce zabezpečuje vysokou trvanlivost, životnost, tepelnou izolaci, ale i zvýšenou odolnost proti vloupání. Tyto dveře disponují oboustranně i jednostranně zcela rovinným designem dveřního rámu i křídla. Špičkové hliníkové dveře EXCLUSIV 92 dokážou splnit i požadavky na tepelnou izolaci běžně požadovanou jen u pasivních a nízkoenergetických domů.
Populárním zákaznickým trendem jsou velké prosklené plochy, jejichž mobilitu zajistí systém HS portál. Pod tímto názvem se skrývají bezprahové posuvné dveře či posuvná okna. Písmena HS pochází z německého slova hebe-schiebe – volně přeloženo zvednout a posunout. Přínosem cenově náročnějšího řešení v podobě HS portálu je zaručení snadné manipulace, exkluzivní design, nerušené propojení exteriéru s interiérem a bezbariérový přístup. HS portál se často využívá u balkónových dveří nebo prosklených stěn vedoucích na zahradu či terasu. Tepelně těsnější variantou jsou paralelně posuvné dveře, které také lépe izolují před větrem a zatékáním. V nabídce OKNA.EU najdeme hliníkový HS portál EXCLUSIV 77.HI umožňující velkou architektonickou a designovou svobodu při tvorbě výjimečných interiérů.

Dalším ze zajímavých trendů jsou bezrámová okna. Prosklená plocha bez rušivých prvků je určená pro moderní architekturu, která se vyznačuje jednoduchostí a vzdušnou elegancí. Oproti klasickým oknům, která se vsazují pomocí rámu, se bezrámová okna zasazují přímo do otvoru stavby. Vhodná jsou především pro reprezentativní stavby a projekty, které se vymykají stereotypu.

V rámci představení trendů letošního roku chystá společnost OKNA.EU otevření dvou exkluzivních showroomů, kde budou moci jak architekti, tak i koneční zákazníci vidět vystavenu většinu ze zmíněných produktů.


Dnes je Úterý 23.07.2019
Dnes má svátek: Libor
Zítra má svátek: Kristýna
východ slunce 04:24
západ slunce 19:54
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít