Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
26°C /15°C
Sobota 20. 7.

Polojasno
28°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Trhliny v tlakových nádobách belgických odstavených reaktorů Doel 3 a Tihange 2 přibývají.
V tlakových nádobách belgických odstavených reaktorů Doel 3 a Tihange 2 byly objeveny tisíce dalších trhlin, původní se zvětšují, oznámili belgická agentura pro jadernou kontrolu a provozovatel, firma Electrabel. Podle dosavadních závěrů vznikly trhliny už během stavby a materiál bude podroben laboratornímu zkoumání. V dubnu se začne případem zabývat mezinárodní skupina odborníků. Jaderný expert hnutí Greenpeace Heinz Smital doporučuje, zkontrolovat možnost podobné vady v dalších zemích. V Doelu a Tihange se nachází celkem 7 reaktorů. Článek zveřejnil Der Spiegel.

První reaktor francouzské jaderné elektrárny Fessenheim byl odstaven kvůli defektu na potrubí ve strojovně, oznámil v neděli večer provozovatel, energetický koncern EDF. Bezpečnost, životní prostředí ani zaměstnanci údajně nejsou ohroženi. Druhý reaktor byl z důvodu pravidelné údržby odstaven v sobotu. Zprávu přinášejí Handelsblatt, Der Spiegel a Die Welt.

Podle informací, které má k dispozici Der Spiegel, došlo údajně v době nařízení atomového moratoria v roce 2011 na úrovni spolkového ministerstva životního prostředí k úředním chybám. To může ovlivnit průběh soudního řízení ve věci vznesení nároku na odškodnění firem RWE, Eon a EnBW.

Jak informuje deník Süddeutsche Zeitung, je podle šéfa německé federální agentury pro sítě Jochena Homanna výstavba tří severojižních tepen pro rozvod větrné energie a Bavorskem odmítané jihovýchodní pasáže nutná pro plynulý průběh energetické revoluce a odklon od výroby energie z jádra.

Britský princ William zavítal na závěr své návštěvy Japonska do prefektury Fukušima, kde v roce 2011 došlo i k havárii jaderné elektrárny, píše Der Standard.


Monitoring německého a rakouského tisku ze dne 28. února až 2. března 2015
Sledovaná média:
Německo: Frankfurter Allgemeine Zeitung, Süddeutsche Zeitung, Handelsblatt, Passauer
Neue Presse (PNP), Wirtschaftswoche (Wiwo), Die Zeit, Die Welt a deník a týdeník Spiegel.
Rakousko: Salzburger Nachrichten, Oberösterreichische Nachrichten (OÖN), Kurier, Der Standard
Klíčová slova: CEZ, Temelin, Dukovany, Atomkraft, Atomenergie, Kernkraft, Kernenergie, radioaktive Abfälle, Radionuklidherstellung

Dnes je Čtvrtek 18.07.2019
Dnes má svátek: Drahomíra
Zítra má svátek: Čeněk
východ slunce 04:18
západ slunce 20:00
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít