Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Neděle 21. 7.

Dešťové přeháňky
27°C /17°C
Pondělí 22. 7.

Polojasno
27°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Tvoje strava je tvůj osud: Jak snadno se potraviny mohou stát OTRAVIny
Co vlastně jíme na talíři? Co nám nabízí obchody? Jak je na tom zelenina, ovoce, maso, mléko, obiloviny? Tušíme (ne)kvalitu. Autoři nekompromisně probírají tato témata a přidávají i druhou stranu mince, často podceňované superpotraviny. Vše v souvislostech s nemocemi, které stravování přináší. Ale také léčíObsáhlá kniha, která dojde svého naplnění i po letech

Anebo právě po letech. Často jsem nad pečlivostí, kterou jsou ovšem oba autoři proslulí, zůstávala stát v němém úžasu. Informace jsou podložené zdroji, opírají se o výzkumy, spotřebitelské testy a o zkušenosti MUDr. Jonáše z jeho lékařské a léčitelské praxe. Tím vzniká velmi zajímavá mozaika informací, kterou průměrně médii informovaný člověk nezná v celé šíři.

Na mnohá slova dojde...

Napadalo mne často...

O lepku, o pšenici, o mléku, masu, o vegetariánství i o problémech s nadužívání léků. V pitné vodě tam máme čističkami nezachytitelné množství nejen ženských hormonů z hormonálních antikoncepcí, ale třeba i zbytky z léků na bolest. To rozhodně není žádná slast a kumulace negativních látek v těle může napáchat vážné škody. Na druhou stranu tu autoři také doporučují v pár tipech vhodné detoxikační prostředky a metod a člověk žasne nad samoozdravovací schopností těla. 

Ve výsledku to není negativní kniha, protože ten, kdož se už jen trochu zajímá o lepší životní styl, většinu informací ví. Tady jsou jen dokonale shrnuty. Jakožto soubor informací se stává tato kniha velmi cennou. Kdykoliv ji můžete otevřít a přečíst si v podstatě komplet v tuto dobu známé informace o daném tématu. Ať už jde o obilná mléka, zvířecí mléka, mouky, ovoce, léky, o jednotlivých nemocech. Rejstřík orientaci usnadní.

Výborný materiál pro každý den

Máte nejasný chmurný pocit z toho, co jíte?  Pak sáhněte v každý takový den právě po této publikaci. Možná tohle všechno vědět, co v ní je, čas od času do této knihy nahlédnout a opět zastavit svou ruku, která bude v obchodě sahat po něčem, co není zrovna ideálem, ale byli jsme zvyklí si to kupovat. A jít, podívat se jinam, pohledat si nové recepty, vařit z prvosurovin a hledat trendy v kuchařských knihách. Inspirovat se. Nezahálet.

Vyvíjet se a poslouchat svoje tělo. Ať člověk chce, nebo ne, nakonec zjistí, že ty nejlepší signály mu dává právě jeho organismus.

Tato kniha nabízí cesty, alternativy a ukazuje v pravém světle v podstatě vše, co máte možnost v obchodech nakoupit. Můžeme si pak vybírat. S rozumem.

O autorech:

MUDr. Josef Jonáš a Jiří Kuchař společně napsali knihy Svět přírodních antibiotik, Zdraví v ohrožení – Hořká pravda o sladkém cukru a její volné pokračování Tak chutná štěstí s recepty na sladká jídla bez použití rafinovaného cukru. S jejich články a příspěvky se můžete pravidelně setkávat v měsíčníku Regenerace.

Vydalo nakladatelství Eminent, 2015, www.eminent.cz

autorka recenze: Renata Petříčková

Dnes je Sobota 20.07.2019
Dnes má svátek: Ilja
Zítra má svátek: Vítězslav
východ slunce 04:20
západ slunce 19:58
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít