Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Úterý 23. 4.

Dešťové přeháňky
16°C /10°C
Středa 24. 4.

Oblačno
21°C /9°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


UBER: VYJÁDŘENÍ 1. k včerejšímu dopisu pražské primátorky Krnáčové, 2. k dnešnímu doporučení Evropské komise ohledně služeb postavených na sdílené ekonomice
Dobrý den,

dovoluji si Vám zaslat vyjádření společnosti Uber ke dvěma aktuálních událostem:

1. Vyjádření k dopisu A. Krnáčové, primátorky hl. m. Prahy, zaslaném včera spol. Uber
Viz např.: http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/krnacova-vyzvala-uber-aby-zlegalizoval-svou-cinnost-20160601.html

“Vážíme
si toho, že pražský magistrát vnímá existenci stále populárnějších služeb postavených na principech sdílené ekonomiky jako je Uber a uvítáme příležitost se účastnit konstuktivní diskuse o budoucnosti osobní přepravy v Praze.
Souhlasíme
s tím, že situace kolem taxislužby v Praze byla a je tristní, a to byl jeden z hlavních důvodů, proč jsme se zde rozhodli od srpna 2014 začít poskytovat naše služby.
Desítky
tisíc Čechů stejně jako zahraničních turistů toto naše rozhodnutí přivítali, protože chápou, že Uber nabízí kvalitní a spolehlivé řešení osobní přepravy v Praze. Pažané oceňují naši službu jako inovativní, transparentní a pohodlnou, což dokládájí fakta: 96
% uživatelů je s Uberem spokojeno a 99,6 % by jej doporučilo svým přátelům (zdroj: průzkum mezi 4233 uživateli služby Uber realizovaný v dubnu 2016)"


“O
to víc jsme
překvapeni postojem magistrátu, deklarovaným včerejším dopisem primátorky Adriany Krnáčové společnosti Uber, ve světle dnes zveřejněného přístupu a instrukcí Evropské komise, která jednoznačně uvádí, že
zákaz
služeb sdílené ekonomiky, tedy i služby UberPop, není řešení. Evropská
komise několikrát jasně uvedla, že tyto služby přinášejí přidanou hodnotu zákazníkům i místním ekonomikám a zdůraznila nekoncepční přístup členských států k této problematice.
Výzvu
magistrátu ukončit službu UberPop místo konstruktivního dialogu a hledání vhodné regulace, která vezme v potaz specifika služeb postavených na principech sdílené ekonomiky, tedy považujeme za této situace jako krok špatným směrem.”

Barbora Polachová, mluvčí společnosti Uber Praha


- Rob Khazan, generální ředitel spol. Uber pro střední a východní Evropu, dnes rovněž zaslal v odpověd osobní dopis pražské primátorce Adrianě Krnáčové (znění dopisu v příloze).

2. Vyjádření spol. Uber k dnes zveřejněnému přístupu a instrukcím Evropské komise ve věci služeb postavených na principech sdílené ekonomiky
TZ Evropské komise: http://europa.eu/rapid/press-release_IP-16-2001_en.htm
Zpráva ČTK: http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/ek-zakaz-sluzeb-jako-uber-nebo-airbnb-by-mel-byt-krajni-reseni/1356932

"Uber pomáhá propojovat miliony lidí napříč Evropou tím, že jim nabízí jednoduché řešení, jak se dostat rychle a bezpečně pohybovat / ve městech rychle a bezpečně na místo. Po celém světě dochází k vývoji regulace pro řidiče, cestující i města s cílem plně z ní profitovat. Dnes Evropská komise dala jasně najevo, že zákony Evropské unie chrání oblast služeb postavených na principech sdílené ekonomiky před přehnanými restrikcemi a vyzývá členské státy k revizi takových regulací, které znemožňují jejich rozvoj."

Barbora Polachová, mluvčí společnosti Uber Praha

Dnes je Pondělí 22.04.2019
Dnes má svátek: Evženie
Zítra má svátek: Vojtěch
východ slunce 04:59
západ slunce 19:03
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít