Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
26°C /15°C
Sobota 20. 7.

Polojasno
28°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


V Klicperově divadle v Hradci Králové se bude hrát liščí ohon
Finále celostátní soutěže středních škol „Co víš o energetice aneb Hra o liščí ohon“ se uskuteční ve středu 17. 12. od 10 hodin v Klicperově divadle v Hradci Králové. Probojovala se do něj třídní družstva gymnazistů z Hořovic a z Českých Budějovic, SŠ ESOZ Chomutov a SPŠ a VOŠ Brno. Podpořit je přijdou studenti a žáci hradeckých škol, kteří si při té příležitosti mohou otestovat vlastní znalosti z oboru energetika. Vstup je zdarma.

V komponovaném soutěžním programu si soutěžící ověří, jaké mají vědomosti z fyziky a dalších technických oborů, jak jsou na tom s fyzickou kondicí a jaká je jejich psychická odolnost, což jsou všechno vlastnosti, které musí splňovat uchazeč o místo operátora jaderného reaktoru. Soutěžní porotě bude předsedat vedoucí reaktorového bloku z jaderné elektrárny Temelín, ing. Václav Havlíček. Programem provede diváky populární herečka a zpěvačka Michaela Doubravová a spolu s Romanem Tomešem a jeho kapelou obstarají také hudební vstupy. Na účinkující čeká po soutěži ještě prohlídka Vodní elektrárny Hučák.

Soutěž je pravidelným pololetním vyvrcholením osvětového projektu „Energie – budoucnost lidstva, jenž je součástí vzdělávacího programu společnosti ČEZ. Od roku 2000 se na českých základních a středních školách uskutečnilo přes 4950 besed, kterých se zúčastnilo téměř 187 tisíc chlapců a děvčat ve věku od 14 do 19 let.


Dnes je Čtvrtek 18.07.2019
Dnes má svátek: Drahomíra
Zítra má svátek: Čeněk
východ slunce 04:18
západ slunce 20:00
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít