Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
26°C /15°C
Sobota 20. 7.

Polojasno
28°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Ve středu došlo v jaderné elektrárně Dukovany k neplánovanému odpojení dvou ze čtyř reaktorů.
Ve středu došlo v jaderné elektrárně Dukovany k neplánovanému odpojení dvou ze čtyř reaktorů, píší Salzburger Nachrichten a Der Standard. Jak sdělil mluvčí elektrárny Petr Spilka, důvodem odstavení 3. a 4. reaktoru bylo prasklé vodovodní potrubí, které slouží k jejich chlazení. Zbylé dva reaktory fungují normálně. Závada by měla být opravena v horizontu několika dní.

Francouzská policie zadržela nedaleko jaderné elektrárny Belleville-sur-Loire dva muže a jednu ženu, kteří jsou podezřelí z plánování přeletu dronu nad elektrárnou, informují Salzburger Nachrichten, Der Standard a Die Welt. Zatím není jasné, zda jsou zodpovědní i za ostatní přelety nad jadernými elektrárnami, ke kterým došlo v uplynulých týdnech.

Jak dále píší Salzburger Nachrichten, Der Standard a Kurier, v jaderné elektrárně Fukušima došlo k odklizení posledních palivových článků ze 4. reaktoru. Společnost Tepco nadále zápolí s přívalem vody, která se každý den v ruině elektrárny mísí s radioaktivním materiálem. Jedná se o 400 000 litrů denně. Z ruiny již bylo zachráněno více než 1300 palivových tyčí. Rakouské ekologické organizace upozorňují, že je společnost Tepco ve svém boji s následky havárie úplně sama. Podle organizace Global 2000 se do odklízecích prací musí zapojit i jiné země.

Několik dní před oficiálním ukončením vyjednávání o íránském jaderném programu připustily Spojené státy a Francie, že má Írán právo na civilní využití jaderné energie, píše dále Der Standard a Passauer Neue Presse. Od 18. listopadu pak bude Írán jednat i s dalšími mocnostmi a mělo by dojít k vyřešení sporu.

Jak informuje Süddeutsche Zeitung, Teherán zadržuje mladého fyzika Omida Kokabee. Západ se domnívá že byl Kokabee uvězněn, protože se odmítl podílet na vojenském využití tamního jaderného programu. Již 31 nositelů Nobelovy ceny požaduje, aby byl Kokabee propuštěn.

Dnes je Čtvrtek 18.07.2019
Dnes má svátek: Drahomíra
Zítra má svátek: Čeněk
východ slunce 04:18
západ slunce 20:00
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít