Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
26°C /15°C
Sobota 20. 7.

Polojasno
28°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Vedoucí reaktorového bloku ETE přednáší studentům o energetice už po tisící
Vedoucí 2. reaktorového bloku jaderné elektrárny Temelín Ing. Václav Havlíček není jen profesionálem, který své prestižní zaměstnání považuje za životní poslání. Ve volném čase pracuje i jako lektor osvětových besed pro mládež „Energie – budoucnost lidstva“, které probíhají na základních a středních školách v celé České republice už 15 let. Dne 21. září 2015 od 10:00 povede Václav Havlíček svou jubilejní 1000. besedu na Vyšší odborné škole a Střední škole v Českých Budějovicích.

O energetice v ekonomických, ekologických, sociálních a geopolitických souvislostech přednáší Ing. Havlíček na této škole pravidelně. Nad tématy jako jsou energetické zdroje a možnosti jejich využití, technická řešení výroby energie, energetika a udržitelný rozvoj nebo spotřeba elektřiny se sejde se studenty a studentkami 1. ročníků SŠ. Ti si budou moci doplnit znalosti z fyziky, chemie i dalších předmětů. Možnost diskutovat s expertem pomáhá mladým lidem uvědomit si závažnost problému, který se týká jejich budoucnosti, a také je motivuje k volbě technického povolání. Jak Ing. Havlíček s potěšením přiznává, za dobu svého lektorování už získal pro práci v energetice následovníky.

Populární projekt besed „Energie - budoucnost lidstva“ je součástí vzdělávacího programu ČEZ, a.s. Běží nepřetržitě od roku 2000 a organizačně ho zajišťuje Agentura J.L.M. Začátkem letošního Roku průmyslu a technického vzdělávání překročil celkový počet besed číslo 5000. Doposud se jich zúčastnilo 196 300 chlapců a děvčat ve věku od 14 do 19 let. V roce 2013 byl projekt ohodnocen Mezinárodní atomovou agenturou MAAE jako příklad dobré praxe v oblasti osvěty a vzdělávání a doporučen k následování všem členským zemím. Ing. Václav Havlíček je nejaktivnějším členem týmu odborných lektorů.

Kontakt pro zajištění účasti na besedě nebo rozhovoru s Ing. Havlíčkem:
Veronika Boušová
public relations
Agentura J.L.M.
gsm: +420 733 521 045
tel.: +420 261 214 249
e-mail: veronika.bousova@jlmpraha.cz

Těšíme se na Váš zájem.

Dnes je Čtvrtek 18.07.2019
Dnes má svátek: Drahomíra
Zítra má svátek: Čeněk
východ slunce 04:18
západ slunce 20:00
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít