Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Sobota 20. 7.

Polojasno
29°C /14°C
Neděle 21. 7.

Dešťové přeháňky
27°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Virtue, Valentine: Andělské tarotové karty mají svou KNIHU
Zdání klame, pozor na to! Velmi jemně působící kniha je ve skutečnosti velmi cennou studnicí informací pro každého vykladače tarotových karet. A kdo karty miluje z hloubky svého srdce, tak ten se tady dostane přímo do ráje. Jednoduše, tady je význam tarotových karet rozpuštěný v růžovém vosku andělských svíčiček a rozhodně to není nic nepříjemného.
Naopak, je to něco velmi poučného!

Kniha zaujme především možností si nad ty barevné obrázky sednout a vidět je z jiného úhlu pohledu. Autoři velmi speciálně pracují s negativními kartami. Nejsou to prostě seky, meče, utnuté hlavy a sdělení, přes která vlak nejede. Je tu Trojka mečů, ten chlap má ještě někoho jiného!

No možná ano, ale možná jen na povrch vašeho vztahu vyjdou nějaké staré bolesti, se kterými se budete muset nečekaně a konečně účinně opět poprat. Nebo přijde obyčejná hádka, kterou díky špatnému naladění jednoho nebo druhého, budete prožívat nabubřele a fatálně a budete dělat afektované závěry. V textu se podíváte do každého zákoutí této karty a drobnosti se řeší i na obrázcích. V detailech, často skrytých v nějakém tom růžku každé karty, se skrývá někdy velmi cenná odpověď.

No vida… Nakonec mi velmi brzy došlo, že Doreen Virtue a Radleigh Valentine udělali jediné. Vzali ty jemnější významy tarotů – popsané v každé knize, ale malým písmem nebo někde na konci celého pojednání – a rozvinuli je. Rozvinuli další možnosti, které tato karta s tak prvoplánově jednoznačným významem (jako je třeba Smrt, Věž, Desítka mečů a podobné fatální karty) položila na stůl a podívala se na jejich význam z jiné strany. A pak ještě z té druhé. A pak se postavila dozadu, čím viděla něco úplně jiného.

Pro mne to byla až meditační činnost, pročítat si jednotlivé podrobně zpracované významy a přemýšlet o nich. Je to jiné, milovníka tvrdého úderného tarotu asi tohle neosloví, ale když máte chuť se rozpustit v růžové cukrové vatě tarotových karet, pak je tohle dokonalá příležitost.

Nemusíte k tomu všemu vůbec mít jejich karty

Situaci u této knihy velmi ulehčuje to, že všechny karty jsou tu vyobrazeny. Sice jen černobíle, škoda, že nedošlo na barevné obrázky, ale budiž. I na těchto obrázcích je dobře vidět, o co kráčí a tak se můžete dobře podívat i na svoje klasické karty, protože ono to v nich, někde v pozadí, je jistě také nakresleno.

Podívejme se třeba na jednu opravdu dost negativní (nebo spíše obávanou) kartu Věž, kterou autorka přejmenovala na: Životní zkušenost

„Objeví-li se ve výkladu tato karta, snaží se vám říci, abyste se zbavili starých, přežitých a dusivých omezení. Možná si prostě najednou uvědomíte svou situaci a rozhodnete se ji sami opustit, nebo vám otevře oči nějaká událost v životě a uvědomíte si něco, co nelze popřít.

V tradičním tarotu se tato karta nazývala Věž a bývala občas špatně chápána. Proto jsme pro ni vybrali nový název, „Životní zkušenost“. Mnoho lidí si tuto kartu spojovalo s děsivými událostmi a měli z ní strach. Životní zkušeností nicméně může být cokoliv, dokonce i svatba nebo narození dítěte….

… Tato karta může často představovat úžasné prozření, které vám pomůže pochopit, kam jste dosud v životě došli a kde byste naopak chtěli být.“

Nakonec, v této knize lze odpovědi na své otázky nacházet možná ještě snadněji, než v klasickém tarotu. Jen přijít na to, jak naslouchat tomu jemnému fialkovému zvonění Andělských tarotových kartiček.

O autorech:
Doreen Virtue, Ph.D.,
je psychoterapeutka duchovně spolupracující s říší andělů a víl a autorka mnoha knih o andělském léčení. Léčení s anděly, Andělská terapie, Božská magie, Rady andělů na každý den, Léčivé zázraky archanděla Rafaela, Zázraky archanděla Michaela, Andělské rady pro šťastný život a mnoho dalších. Také její vykládací karty jsou zdrojem inspirace a štěstí milionům čtenářů po celém světě. Doreen se zabývá také emocionálními souvislostmi s nutkavým přejídáním, které probírala v báječných knihách Zbavte se svých kil bolesti, V zajetí jídla a řeší otázky kolem zdravého životního stylu.

Radleigh Valentine,
je mezinárodně uznávaný řečník, spisovatel, jasnovidec, rozhlasový moderátor a bývalý daňový poradce. Po odchodu ze světa financí se proslavit jako spoluautor velmi úspěšných Andělských tarotových karet. Radleigh dokáže pobavit i poučit zároveň. Má schopnost vtipně vyjádřit i ty nejsložitější myšlenky.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2015, www.synergiepublishing.com

autorka recenze: Renata Petříčková

Dnes je Pátek 19.07.2019
Dnes má svátek: Čeněk
Zítra má svátek: Ilja
východ slunce 04:19
západ slunce 19:59
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít