Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
26°C /15°C
Sobota 20. 7.

Polojasno
28°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Vítězem třetího ročníku ESET V4 Cupu se stal Štefan Rosina
Poslední, třetí den brněnské Podzimní ceny, dal odpovědi nejen na zbývající otázky, kdo se stane vítězem doposud nerozhodnutých tříd, ale také na otázku, kdo se stane nástupcem dvojnásobného vítěze Miroslava Konopky. Před závěrečným dnem ESET V4 Cupu dělil dva aspiranty Boštjana Avbelje a Štefena Rosinu jeden jediný bod. Slovinský jezdec měl na svém kontě po úspěšném sobotním závodě ve vytrvalosti 206 bodů. Slovenský matador Štefan Rosina měl po sobotě celkem 205 bodů a jeden závod ve Sprintu k dobru, a pokud by se chtěl stát celkovým vítězem roku 2015 a majitelem nové Škody Rapid, potřeboval Rosina v nedělním velkém sprintu získat alespoň dva body.

Podle papírových předpokladů neměl být případný dvoubodový zisk pro 28-letého Rosinu žádný velký problém, ale vše se lehce zkomplikovalo v momentě, kdy Rosina v ranní kvalifikaci vyletěl s BMW Z4 GT3 v barvách týmu Šenkýř Motorsport do kačírku a do odpoledního závodu startoval z konce startovního roštu.

Pole position vybojoval s časem 2:01.090 Rosinův týmový parťák Michael Joos, kterého v první řadě doplnil vítěz předcházejících dvou ročníku ESET V4 Cupu Miroslav Konopka s Lamborghini Huracane (ARC Bratislava).

Po zhasnutí červených světel se Joos s Konopkou bez potíží ujali vedení a jediný, kdo stačil sekundovat jejich ostrému tempu, byl brněnský závodník Jakub Kubas s vozem BMW Alpina B6.

Zatímco na čele se pořadí nijak výrazněji neměnilo, tak na konci pole se Rosina nadechoval k mohutnému sólu. Trvalo to pouze 4 kola a Rosina se již na livetimingu pohyboval v TOP 5.

"Byla to velká jízda a já si to hodně užil. Z-čtyřka byla skvěle připravena a já věděl, že nesmím udělat chybu. Má rychlost byla dobrá a tak se mi dařilo předjíždět jedno auto za druhým. Jediný, kdo mě výrazněji zdržel, byl paradoxně můj stálý týmový partner Jakub Kubas," řekl po závodě čerstvý šampión sezóny 2015.

Rosina po předjetí Kubase zdolal i skvěle jedoucího Konopku, jehož Huracane je velice rychlé, ale přeci "jen" cupové auto. Konopka si však s touto novou technikou počíná velice zdatně a my se můžeme jen těšit na nadcházející sezónu, kdy by tuto pohárovou verzi měla nahradit ostrá GT trojka.

Posledním, kdo mohl Rosinovi zabránit v dokonalém triumfu, byl 24-letý Michael Joos z Německa, který si tento víkend odbyl svou premiéru nejen v ESET V4 Cupu, ale také u týmu Šenkýř Motorsport. Rosina se za Joose pověsil a s vědomím, že v sázce je výsledek celé sezóny a také případná škoda na autech týmu Roberta Šenkýře trpělivě vyčkával na moment, který by jej posunul na první místo.

Ten moment přišel po pár kolech v době, kdy do konce závodu zůstávalo něco málo přes pět minut. Tímto předjetím bylo Rosinovo dílo dokonáno a výsledek sezóny 2015 zpečetěn.

Cílem tedy projel Rosina před Joosem a Konopkou. Jako čtvrtý projel pod šachovnicovou vlajkou Jakub Kubas s Alpinou, který se tak mimo nepopulární brambory mohl radovat ze třetího místa v kategorii GT3.

Souboj Erdélyi vs. Skalický vyzněl lépe pro jezdce týmu Duck Racing
Podobně jako se rozhodovalo o celkovém vítězi sezóny 2015, byl před posledním závodem ve hře také zisk prvního místa ve třídě -3.5. Lepší výchozí pozici měl se 143 body Tomáš Erdélyi a pokud chtěl Daniel Skalický vyhrát, musel v nedělním závodě smazat šesti bodovou ztrátu.

Na vítězství mohl při určité shodě okolností pomýšlet i druhý jezdec týmu Duck Racing Petr Kačírek, v jehož prospěch by však hovořila pouze ta situace, kdy by závod nedokončil ani jeden z jeho soupeřů.
Kvalifikace určila pro startovní rošt pořadí Skalický, Kačírek a Erdélyi a stejné pořadí bylo i po průjezdu první zatáčkou. Za této situace by se vítězem stal Daniel Skalický, na jehož kontě by po protnutí cílové čáry byly na konci závodu dva body navíc. Tomáš Erdélyi však předvedl, jak se bojuje o vítězství, když se po dvou kolech dokázal dostat před Petra Kačírka na místo druhé. V tu chvíli se vahadlo přiklonilo na stranu slovenského jezdce. Nastalá situace vydržela až do předposledního dvanáctého kola, kdy se v nájezdu na stadion podařilo Kačírkovi vrátit Erdelyimu jeho předjetí a definitivně tak rozhodnul o triumfu svého týmového partnera.

"Trochu mě to mrzí. Chtěl jsem vítězství jak v Zóně, tak i v Esetu. Chybělo málo. Rád bych ale řekl, že Petr Kačírek jel velice dobře. Ani na moment se nevzdal a bojoval až do úplného konce, což se mu nakonec také vyplatilo," řekl Tomáš Erdelyi po skončení závodu.

One man show Davida Palmiho
V kategorii Sprint -2.0 bylo rozhodnuto již před Brněm a Slovinec Milovan Vesnič tak do Brna přijel pouze v roli diváka a aby podpořil svého týmového partnera Rudolfa Pesoviće.

Pesović ve včerejším závodě svedl dech beroucí bitvu s ostravským závodníkem Davidem Palmim. V ranní kvalifikaci Palmi nadělil Pesovićovi a zbytku startovního pole ztrátu v podobě 1,171 vteřiny.
Přesto však stála obě BMW v první řadě a na okruhu snad nebyl jediný divák, který by se netěšil co Palmi s Pesovićem předvedou.

Žel toto velkého představení vzalo za své hned v první zatáčce, kdy Pesović poslal své BMW do kačírku a závod tak pro něj skončil dříve než začal.

Za Palmim se tak ve vláčku seřadili Jakub Wyszomirski s Hondou (Honda Wyszomirski) a slovenský nestárnoucí veterán Julo Konček se svým černým Vauxhallem (JUKO & Company Racing Scuderia).

Palmi do Brna přijel po vynechaných závodech v Mostě a na Slovakia Ringu a již jeho včerejší výkon naznačil, že jeho případná účast při těchto podnicích mohla notně zkomplikovat vítězství Milovana Vesniče.

Palmiho náskok na čele se kolo za kolem zvětšoval a cílovou šachovnicí byl odmávnut o 17 vteřin dříve, nežli druhý Wyszomirski. Julo Konček se s letošní sezónou rozloučil s bronzem.

Na závěr dodejme, že Palmiho poslali jeho brněnské výkony na konečné třetí místo právě mezi Jakuba Wyszomirskeho a Julo Končeka.

V Clio Cupu zvítězil Tomáš Pekař před Zoltánem Levaiem
Včerejší technická závada a následná nehoda Christjohannese Schreibera definitivně rozhodla o celkovém vítězství jezdce týmu Carpek Service Tomáše Pekaře.

Ten si dnes připsal své další, celkově již osmé, vítězství. Druhé místo bral stejně jako včera Zoltán Levai (Apex Racing) z Maďarska a na bronzový stupínek vystoupal při svém premiérovém startu s Cliem Slovinec Uroš Brkić (Lein Racing).

Rozhodnuto však před dnešním závodem nebylo mezi jezdci, jež startují s Renaulty Clio III generace. A právě v této třídě promluvili do konečného pořadí výsledky dnešního závodu tak jako v žádné jiné třídě.
Ráno před závodem měl k celkovému prvnímu místu nejblíže Milan Haering (Carpek Service), který tyto své ambice potvrdil i druhým místem v závodě.

Závod vyhrál polský jezdec Maciej Szkudlarek (Elmonter Lighting), kterému po včerejším závodě patřilo až páté místo. Dnešních 20 bodů jej katapultovalo na druhé místo s celkovým počtem 115 bodů. Přesně tolik má ale i jezdec týmu Art of Racing Lukáš Uxa, který dojel dnes třetí a o celkovém umístění tak rozhodoval až počet prvních míst, který vyzněl v poměru 2:1 ve prospěch polského závodníka.

V Mitsubishi Colt Cupu se po včerejším závodě stal vítězem Jörg Rigger. Jeho týmový kolegové Thomas Fischer a Norbert Kerekes však měli před dnešním závodem shodně 139 bodů a o podobě konečného pořadí tak rozhodla až dnešní jízda.

Rigger, s vědomím, že již nemůže nic získat, ale také nic ztratit, jako by respektoval tento souboj a od počátku závodu se držel na třetí pozici. Ve sledovaném souboji ale od počátku za kratší konec tahal Thomas Fischer, který na Norberta Kerekese nakonec v cíli ztrácel dvacet vteřin, což také určilo konečné pořadí této pohárové kategorie - Rigger, Kerekes, Fischer.

Höher zvítězil i po osmé!
O konečných výsledcích kategorie L21 Formula bylo rozhodnuto již po včerejším závodě a dnešek tak měl dát odpověď na otázku, zda dokáže Jakub Smiechwski alespoň jednou porazit Christophera Höhera a nebo zda Höher dokáže napodobit jedinečnou bilanci Boštjana Avbelje z Twingo Cupu a připíše si osmé vítězství v deseti závodech.

Jak již sám titulek napovídá, překvapení se nekonalo a piloti monopostu Dallara přesně zopakovali výsledky sobotního závodu.

První byl tedy Christopher Höher (Franz Wöss Racing), druhý byl Jakub Smiechowski (Inter Europol Competition) a na třetím místě byl klasifikován belgičan Jordi Weckx z týmu Rennsport Rössler.

V konečné tabulce kategorii ESET L21 Formula se za Höherem a Smiechowskim na třetím místě umístil český závodník Antonín Sus, který ve své první sezóně s monopostem Dallara dosáhnul na bronz jak v ESET V4 Cupu, tak i v hodnocení seriálu FIA CEZ.

Zajímavý souboj byl k vidění ve třídě Formula L21 Junior, kde se s litrovými motory o vítězství přetahovalo rodinné duo Tomáš Chabr jr. a jeho otec Tomáš Chabr. Souboj nakonec vyzněl lépe pro Tomáše Chabra mladšího, který si tak spravil chuť po včerejším nevydařeném závodě. Z bronzu se pak radoval další juniorský reprezentant Tomáš Korený (FormulaStar/Gloria C8F), který dnešním bronzem zpečetil své vítězství ve třídě litrových formulí.

Neméně důvodů k radosti měl i Jaroslav Pospíšil (Křenek Motorsport/Formula Renault 2.0), jenž díky dvěma brněnským vítězstvím uhájil své vítězství ve třídě před svým největším rivalem Robertem Siskou (Inter Europol Competition).

Nejrychlejší závodní kola:
ESET Sprint +2.0 - Štefan Rosina - 2:01.404
ESET Sprint -2.0 - David Palmi - 2:17.709
ESET L21 Formula - Christopher Höher -1:54.079

Dnes je Čtvrtek 18.07.2019
Dnes má svátek: Drahomíra
Zítra má svátek: Čeněk
východ slunce 04:18
západ slunce 20:00
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít