Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Neděle 21. 7.

Dešťové přeháňky
27°C /17°C
Pondělí 22. 7.

Polojasno
27°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Výstava České korunovační klenoty na dosah 9. 2. – 2. 4. 2017
Výstava České korunovační klenoty na dosah

Galerie hotelu Gustav Mahler

Křížová chodba bývalého dominikánského kláštera

Křížová 4, Jihlava

9. 2. – 2. 4. 2017

25. 3. 2017 výstava redukována s ohledem na jiný program hotelu – výstava modelářů

Otevřeno: denně kromě pondělí úterý – pátek: 9.30 – 16.30, sobota a neděle: 10.00 – 16.00 www.ceskekorunovacniklenoty.cz

Výstava se koná pod záštitou náměstkyně primátora statutárního města Jihlavy paní Jany Mayerové.

Od února do začátku dubna 2017 se v Křížové chodbě bývalého dominikánského kláštera – dnes Hotel Gustav Mahler – uskuteční výstava k výročí 670 let od korunovace Karla IV. českým králem. Výstava připomene nejen samotnou korunovaci našeho nejvýznamnějšího panovníka, ale především fenomén Českých korunovačních klenotů ve formě mistrovské repliky nejhodnotnějšího českého pokladu – na dosah a bez mnohahodinových front.

Exponáty ve speciální vitríně doplní zajímavosti a perličky z jejich mnohasetleté historie opředené různými legendami. Rozšířený koncept výstavy se zaměří na jednu z nejdůležitějších postav české i evropské historie – krále a císaře Karla IV.

Kromě samotných mistrovských replik klenotů představíme i mnoho dalších tematických exponátů připomínajících období středověku – např. kopie zbraní, volné repliky oděvů a obuvi nebo 3D modely. Expozici doplní interaktivní prvky pro nejmenší návštěvníky.

Autorem znamenitých replik korunovačních klenotů je jeden z nejlepších českých a evropských zlatníků, legenda mezi šperkaři – Jiří Urban, který realizoval šperky např. pro anglickou královnu Alžbětu II., pro papeže Jana Pavla II. nebo repliku císařské koruny Svaté říše římské, aktuálně také repliku cášské koruny. Na mnohasethodinové realizaci zlatnických prací se podíleli také špičkoví slovenští šperkaři – manželé Cepkovi. Detaily postupů výroby zachycuje doprovodné video.

Vstup na výstavu je z Křížové ulice kolem hotelové recepce a restaurace rovně do Galerie v Křížové chodbě. Organizované skupiny nad 15 osob je třeba ohlásit telefonicky. Pro skupiny nad 20 os. je možné objednat komentovanou prohlídku (2x denně - před otevírací dobou v 8.45 a před zavírací dobou ve všední dny v 16.15 – za příplatek ke vstupnému ve výši 10 Kč/os.). Vstupné: 20 Kč – děti MŠ, 45 Kč – děti ZŠ, 55 Kč – studenti SŠ, 65 Kč – senioři a studenti VŠ, 90 Kč – dospělí, 20 Kč – foto

Kontakt: Mgr. Petr Lukas (produkce + provoz výstavy), tel. č.: 605 972 588

Hlavním partnerem výstavy je hotel Gustav Mahler Jihlava, Další partneři výstavy jsou: Statutární město Jihlava, Moravia Lacto, a.s., ICOM transport, a.s.

Mediálními partnery jsou Český rozhlas Region a Hitrádio Vysočina

Dnes je Sobota 20.07.2019
Dnes má svátek: Ilja
Zítra má svátek: Vítězslav
východ slunce 04:20
západ slunce 19:58
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít