Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Čtvrtek 18. 7.

Dešťové přeháňky
25°C /14°C
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
27°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Výstava Slavní detektivové na stopě zločinu
Letohrádek Mitrovských v Brně

21. 1. – 19. 3. 2017

V lednu a únoru: st. – ne. 10 – 16 h., v březnu: út. – ne. 10 – 16 h.

Společně se zapůjčiteli exponátů – Českou televizí a sběratelkou Vlaďkou Dobiášovou – zveme na výstavu, která se zaměřuje na svět zločinu, charismatických vyšetřujících, s bezpočtem napínavých zápletek, logických dedukcí a překvapivých rozuzlení, odjakživa lákající čtenáře a diváky. Jsou detektivky i Vaší zálibou? Přijďte si připomenout nejslavnější, fiktivní i ty skutečné vyšetřovatele a detektivy napříč celým stoletím.  Kdo jim vdechl život? Jak řeší své zapeklité případy? A čím si získali tak obrovskou popularitu? To vše prozradí naše výstava. První část se zaměří na expozičně nejstarší období, tj. začátek 20. st., spojené s dílem Sira Arthura Conana Doyla s jeho noblesním Sherlockem Holmesem, následuje období od 20. do 30. let 20. st. zastoupené šarmantním Herculem Poirotem a slečnou Marplovou z pera hvězdy detektivního žánru Agathy Christie, dále československým četníkem Arazímem nebo nesmlouvavým pražským radou Vacátkem (včetně jejich faktických předloh) – seriálu Hříšní lidé města pražského a jeho autorovi Jiřímu Sequensovi st. bude na výstavě věnována větší pozornost (mj. vystavíme originální scénář Turecké náušnice nebo režisérovi brýle). Přes období Veřejné bezpečnosti, se soudruhy majory Kalašem a Zemanem, se přeneseme do slavné epochy francouzských kriminalistů – připomeneme komisaře Juva, Clouseaua, Maigreta či Moulina, přes britské zástupce - Barnabyho, Bodieho a Doyla, Dempseyho a Makepeaceovou, německé – Schimanského, italské – Cattaniho, rakouské – Mosera a Rexe, až po americké představitele – Kojaka, Columba, Fletcherovou či Knight Ridera.
Návštěvníci si kromě dobových prostředí s množstvím mobiliáře, doplňků a s kostýmními komplety, prohlédnou fotografie a dozví zajímavosti o autorech i filmových či seriálových postavách. Máme připraveno i několik interaktivních úkolů inspirovaných kriminalistickými metodami – např. skládání portrétu pachatele, snímání otisků, trénink mozkových závitů v podobě zapamatování a hledání předmětů napříč celou výstavou ad.
 
* Detektivové zastoupení na výstavě:
Holmes / Poirot / Marplová / Arazím / Vacátko / Barnaby / Clouseau / Kojak / Columbo / Fletcherová / Bodie a Doyle / Demsey a Makepeaceová / Schimanski / Moser // ale i Korejs, Melichar, Kalaš, Zeman, Juve, Maigret, Moulin, Cattani, Knight Rider …
* Dobová prostředí z oblíbených detektivek s kostýmy a doplňky
* Informace ze zákulisí filmů a seriálů, fotografie
* Úkoly podle kriminalistických metod pro malé i velké návštěvníky

Kontakt: Mgr. Petr Lukas, tel.: 605 972 588, e-mail: letohradekbrno@seznam.cz

Dnes je Středa 17.07.2019
Dnes má svátek: Martina
Zítra má svátek: Drahomíra
východ slunce 04:17
západ slunce 20:01
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít