Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Neděle 21. 7.

Dešťové přeháňky
27°C /17°C
Pondělí 22. 7.

Polojasno
27°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Žádost o ruku? Raději na Valentýna, říkají ženy
A jedním dechem dodávají, že by měla být sice v klasickém duchu, ale zároveň i něčím zajímavá, zapamatovatelná a netradiční. Přitom podle výzkumu, který byl realizovaný ve Velké Británii, volí pánové nejčastěji k žádosti o ruku Štědrý den. Největší zklamání však ženy zažívají každý rok v den výročí seznámení. Očekávají alespoň oslavu, pokud by byla korunovaná žádostí o ruku, bylo by to ideální. Přesto obvykle rok co rok zjišťují, že partner na jejich výročí zase zapomněl.

Možností jak požádat partnerku o ruku je nepřeberné množství. Od klasického pozvání na večeři do vyhlášené restaurace, přes pokleknutí před svou vyvolenou až po pozvání na romantické místo nebo dovolenou.

Na netradiční žádosti se víc vzpomíná
Média v posledních letech čím dál více informují o těch nejzajímavějších žádostech o ruku. Mohli jsme například sledovat žádost uprostřed zaplněného stadionu těsně před baseballovým zápasem, formou zpěvu uprostřed nákupního centra nebo třeba za pomocí cestovatelských romantických videí. Ne vždy se sice žadatel setkal se souhlasným a trochu dojatým „ano“ od své partnerky, přesto se nám tyto záběry vryly do paměti a pro řadu mužů se staly hledanou inspirací. Přesto řada z nich stále ještě raději volí komornější žádost.

Inspirující Valentýn
„Zvýšenou poptávku po valentýnském zboží sledujeme už od nového roku.“ Říká David Svoboda ze společnosti svobodapovleceni.cz a dodává, že hitem letošního roku se staly fotopolštářky s vlastním potiskem. Zákazníci si mohou zaslat jakoukoliv kvalitní fotografii, kterou chtějí mít oboustranně natištěnou na dekorativním polštářku.
„A letos jsou fotografie zasílané zákazníky opravdu velmi pestré. Přicházejí zobrazení milovaných domácích mazlíčků, přes fotografie dětí, aut až po nejrůznější valentýnská vyznání i žádosti o ruku. Nápaditost klientů nezná hranic. Občas nafotí kytici růží a v ní zasunutý dotaz ´vezmeš si mě?´. Jindy přijde například fotografie namalovaného srdce s konkrétním datem svatby a na něm leží otevřená krabička se zásnubním prstenem. Nebo fotografie páru třeba i s dítětem, a text – chci s tebou jít životem společně.“ Vyjmenovává Svoboda.

Muži jsou často nervózní
Při žádosti o ruku bývají muži velmi často nervózní. Připravují se na tento okamžik řadu dní, nebo i týdnů, plánují, vymýšlí, kombinují, aby vše dokonale klaplo a všechno proběhlo absolutně perfektně. Pak stačí jen maličkost, která je leckdy nadobro vyvede z rovnováhy a nervozita dokoná své.
„Je zajímavé sledovat, že díky tomu vymýšlejí stále rafinovanější způsoby, jak svoji milou o ruku požádat a předem si tak trochu zjistit, jak na to bude reagovat. Někomu stačí na stůl položit velikou kytici růží, jiný dopředu pošle například jejich společný malovaný obraz. My se pro změnu zase setkáváme s tím, že po nás zamilovaní chtějí individuální potisk celého ložního povlečení. Pak potají převléknou postel a napjatě čekají na reakci.“ Přibližuje poslední trendy a své zkušenosti David Svoboda a s potutelným úsměvem dodává, že ložnice je pro žádost o ruku vlastně docela příhodné místo.

Dnes je Sobota 20.07.2019
Dnes má svátek: Ilja
Zítra má svátek: Vítězslav
východ slunce 04:20
západ slunce 19:58
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít