Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Čtvrtek 18. 7.

Dešťové přeháňky
25°C /14°C
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
27°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Zahradní grily pro malé oslavy i velké párty
Zahradní grily se staly oblíbenou součástí venkovního posezení. Připraveným pokrmům s pomocí zahradního grilu odolá jen málokdo. Na trhu je pestrá a široká nabídka grilů, která se liší tvarem, materiálem ze kterého jsou vyrobeny, zdrojem tepla a řadou nejrůznějších doplňkových funkcí a k rozhodnutí pro ten správný zahradní gril právě pro vás je zapotřebí informací daleko víc. Jak si vybrat zahradní gril, který do puntíku splní to, co od něho očekáváte?

Ještě před výběrem je důležité rozmyslet si kde, jak a jak často budete zahradního grilu využívat, jestli vám bude lépe vyhovovat gril na dřevěné uhlí a brigety, nebo byste raději pokrmy připravovali na elektrickém či plynovém, zda bude sloužit výhradně ke grilování, nebo jestli si rádi pochutnáváte na uzených dobrotách a využijete rovnou zahradní gril s udírnou.

Evergreenem jsou grily na dřevěné uhlí. K hoření je zapotřebí dřevěného uhlí či speciálních briget. Pokrm se griluje jejich žárem. Zahradní grily na dřevěné uhlí lze pořídit již v řádu několika stokorun a svou roli zde hraje jak materiál, ze kterého je gril vyroben, tak velikost grilu. Nejlevnější, avšak samozřejmě také nejméně trvanlivé, jsou zahradní grily plechové, o něco dražší jsou grily litinové, nejvýše stojí v této kategorii grily nerezové. Rozhodující na vliv na kvalitu má samozřejmě celkové zpracování. Pakliže jste skutečnými fandy grilování, pak oceníte zahradní grily elektrické. Jsou vhodné nejen na otevřené prostranství jako grily na dřevěné uhlí, ale možnosti jejich využití jsou daleko širší. Elektrický zahradní gril umožňuje díky své mobilitě grilování na terasách, balkonech, v altáncích, ale bez obav také v uzavřených prostorách, protože se při přípravě pokrmu nepoužívá otevřený oheň. Jeho ovládání je jednoduché, neboť jej stačí zapnout do zásuvky. Tyto grily se mohou lišit provedením, užitým materiálem, ale také svým výkonem. Zvažte proto, zda vaše grilování bude spíše komorní záležitostí, nebo jestli hodláte grilovat ve „velkém stylu“ pro větší společnost a podle toho si vyberte odpovídající velikost elektrického zahradního grilu.
Dalším typem zahradního grilu je gril plynový. Jeho hořák je napojen na propanbutanovou láhev a protože je možné jej velice účinně regulovat, celý proces grilování lze v nejvyšší možné míře korigovat. Obsluhovat plynový zahradní gril je jednoduché a tento výrobek je dobrou volbou pro ty, kteří jej plánují často převážet.

Zvláštní kategorii tvoří zahradní gril s udírnou. S jeho pomocí je možné připravit všechny druhy masa. Můžete zvolit zahradní gril s udírnou pevně stojící, nebo si vybrat z pestré nabídky v mobilní variantě.

Nevíte-li stále ještě přesně nač se při výběru nejvhodnějšího zahradního grilu soustředit, pak je to jeho celková stabilita, tloušťka materiálu, typ a velikost jeho roštu, váha, u elektrických a plynových grilů jejich výkon a v neposlední řadě také životnost. Vybírejte s ohledem na to, aby investice odpovídala jeho kvalitě.

Hawaj.cz – zahradní grily za příznivé ceny

Dnes je Středa 17.07.2019
Dnes má svátek: Martina
Zítra má svátek: Drahomíra
východ slunce 04:17
západ slunce 20:01
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít