Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Neděle 21. 7.

Dešťové přeháňky
27°C /17°C
Pondělí 22. 7.

Polojasno
27°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Záruba zažil na závěr hodně divoký víkend
Brněnský závodník Josef Záruba má za sebou závěrečný závodní víkend letošní sezóny Northern European Cupu.

Německý Hockenheimring hostil tři závěrečné závody a před Zárubou byl nelehký úkol v podobě proniknutí do první desítky.

"Vše začalo velice dobře. Jožka poskládal v obou kvalifikacích slušná rychlá kola, která znamenala start z osmé pozice do všech tří závodů," těmito slovy začíná Zárubův manažer Jiří Mičánek popisovat průběh závěrečného víkendu.

"První závod byl pro mne trochu smolný, dokončil jsem jej na desátém místě. Za to ten druhý, ten se mi hodně povedl a po skvělých soubojích jsem projel cílem na šestém místě," dodává již sám Josef Záruba, pro kterého představovalo nedělní šesté místo nejlepší výsledek letošní sezóny.
V tento moment se Záruba nacházel v tabulce na průběžném osmém místě a k naplnění letošní mise stačilo dokončit poslední závod do osmého místa. Tedy pozice, ze které Záruba do závodu startoval. Jenže ...

... okruhové závody nejsou jen o talentu, přípravě a poctivé dřině. Okruhový sport je hodně také o štěstí, zvláště když se na dráze nachází třicet rychlých pilotů, z nichž první patnáctka je narovnaná do jediné vteřiny.

No a štěstí to je to co Zárubu před posledním závodem na chvilku opustilo.

Josef Záruba do poslední jízdy dobře odstartoval a kontroloval svou osmou pozici. V poslední zatáčce prvního kola se před ním jedoucí Alex Gill přetočil a Záruba už neměl kam uhnout. V rychlosti cca 120 km/h do něj narazil a poté následoval další náraz do svodidel.

Záruba byl po nehodě převezen na kontrolu do nemocnice v Manheimu, kde ještě v průběhu večera podstoupil rentgen a magnetickou rezonanci. Po té zůstal v nemocnici přes noc, na pozorování.

"Bylo to takové to štěstí v neštěstí. Všechna následná vyšetření se ukázala být v pořádku a tak mne ráno propustili. Trochu mě bolí záda, ale jsem rád, že to není nic vážnějšího. Nedokončený závod, resp. nula bodů mne vyřadila z první desítky, což mne pochopitelně mrzí, ale myslím, že jsme i letos ukázali, že se můžeme bez problémů měřit s tou nejlepší evropskou špičkou. Děkuji tátovi, který tento víkend absolvoval se mnou a stejně tak i celé rodině, partnerům a fanouškům za jejich podporu a pomoc. V neposlední řadě chci poděkovat také Jirkovi za to, že to se mnou vydržel, Tomášovi Mičánkovi, mechanikům a majiteli týmu panu Adrianu Vallesovi," řekl Záruba po propuštění z nemocnice.

Závěrečná slova pak patřila opět Jiřímu Mičánkovi:

"Co dodat, stalo se, to je holt, sport. Rok pro Jožku skončil jedenáctým místem ze 43 jezdců. To je výsledek, se kterým se určitě dá dále pokračovat. V hodnocení týmů jsme skončili na celkovém čtvrtém místě, což je další pozitivní výsledek. Na nějaké další závěry a hodnocení je zatím příliš brzy, ale myslím, že můžeme být určitě spokojeni. Jak již řekl Jožka, velký dík patří všem našim partnerům, bez jejichž podpory by závodění na takto vysoké úrovni nebylo možné."

Odkazy:
Oficiální facebook
https://www.facebook.com/zarubajosef?fref=ts

Oficiální web týmu AV Formula
http://www.avformula.com/

Oficiální web série
http://necup.com/

Youtube kanál
https://www.youtube.com/user/formularenaultnec

PR: GP Group s.r.o.

Dnes je Sobota 20.07.2019
Dnes má svátek: Ilja
Zítra má svátek: Vítězslav
východ slunce 04:20
západ slunce 19:58
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít