Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Pondělí 22. 7.

Oblačno
27°C /15°C
Úterý 23. 7.

Polojasno
26°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Zrození kmenového vůdce - recenze knihy
Lidé by měli být hrdí na toho, kdo je vede. Ten, kdo je vede by měl být hrdý na své lidi. To je ideální stav, a tak nějak si představíte klasické kmenové uspořádání. A to nejen v pracovní sféře, ale třeba i v rodině. Ač je kniha prvotně určena pro manažery a každého, kdo potřebuje vést kolektiv, naprosto snadno se dá úplně všechno v ní aplikovat i na chod rodiny nebo zájmového spolku.

A o čem kniha je? Zaujme popisem lidských typů chování a postavení vůči ostatním lidem, které každý buď ze své, nebo i ze zprostředkované zkušenosti známe. Někdo je vyhraněný proti světu, který je jednoduše „naprd“, další je přesvědčen o tom, že jen on sám má smůlu, zatímco ostatní si užívají života, další už umí navést sebe i druhé na dobrou myšlenku a někdo je dokonce schopen strhnout dav ke svým cílům, protože z něj čiší nadšení. A mezi těmito skupinami se budeme prolínat, snažit se je pochopit, pozvedat je k nadšení a vysvětlovat si, proč skvělá organizace jakéhokoliv společenství lidí je nutná pro vývoj společnosti. Protože ten cíl, životní radost – to opravdu nezískáme škarohlídským pohledem na svět. Ani směřováním pozornosti k negativitě.

Přechody mezi stupni vývoje lidského nadšení

Autoři se věnují jednotlivým stupňům, ve kterých postupujeme mezi skupinami a metodám, jak motivovat, kde a jak se o druhé (zaměstnance, či jiné členy skupiny) zajímat, jak probouzet jejich pocit sounáležitosti ke skupině. Někdy to připomíná asertivní návody k soucítění s druhými, laskavost, za kterou je ale důslednost, pracovitost a píle.

Ale to všechno buduje nadšení pro život. A o to nám jde.

Zrození kmenového vůdce: náročné na čas

Směle zařadím tuto knihu mezi ty, které jsou náročné na čas, na pochopení, na vstřebání. Často jsem se zastavovala a přemýšlela nad paralelami ze svého života. Přemýšlela nad tím, že častokrát i ty přechody z jedné do druhé skupiny, z té znuděné do té nadšenější, jsou také na mě samotné a že já sama si mohu pomoci návody, které tu jsou.

A co jsem si z knihy odnesla?

Sešikování pozornosti. A to se netýká jen lidí, ale v případě, že o něco usilujete, tak i všech složek vaší snahy…
„Sešikování v našem pojetí znamená natočit části do stejného směru. Představte si magnet, který způsobí, že železné piliny se otočí směrem k němu. Nevýhody dohody je, že se jedná o společné porozumění na úrovni intelektu. Ale kmeny jsou shluky lidí a lidé jsou komplexní bytosti a často jednají iracionálně.“


Ano, i my jednáme často iracionálně, ovlivněni emocemi, návyky, vyježděnými kolejemi „neúspěchu“, který se na nás lepí jednoduše důrazněji než úspěch. Vzato kolem a kolem – tato kniha učí sešikovat pozornost k jednomu cíli a vydat tam přesně ten díl energie (lidí), aby naše činění neslo úspěch.

O autorech:

Dave Logan, John King, Dr. Halee Fischer-Wright: autoři jsou členy a spoluzakladatelé společnosti CultureSync, která se věnuje koučování, vedení projektů v oblastech nových technologií, státní správy a realit. Každý do knihy vnáší své zkušenosti a svůj pohled na věc.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2019, www.synergiepublishing.com

autorka recenze: Renata Petříčková

Dnes je Neděle 21.07.2019
Dnes má svátek: Vítězslav
Zítra má svátek: Magdaléna
východ slunce 04:22
západ slunce 19:56
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít